1836. Fogproblémák a vadászgörényeknél
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
Mi az az allergia? Melyek a legismertebb tünetei? Hány éves korában válhat allergiássá a kutya? A legfontosabb kérdések és válaszok a kutya allergiáról!
Kutyája allergiában szenved? Marley, egy springer spániel, mindig nyalogatta és harapdálta a lábát. Gazdája, Lin, nem tudta mitévő legyen, de azt tudta, hogy 3 éves kutyája lassan az őrületbe kergeti.
Sok állattartó meglepődik, amikor tudomást szerez az állat allergiájáról. Ki gondolta volna, hogy még az állatok is lehetnek allergiásak? Az alábbi lista az állatorvosok által használt kifejezéseket tartalmazza, melyek segítenek megérteni az újonnan diagnosztizált allergiás állapotot.
Az allergiás kontakt dermatitis a környezetben lévő bizonyos molekulákra való túlérzékenységet jelenti. Az irritáns kontakt dermatitis akkor jelenik meg, mikor a bőr a környezetben lévő káros anyagoknak van kitéve. A tünetek és biológiai mechanizmusok e két betegségnél nagyon hasonlóak, így gyakran együtt tárgyalják őket.
Kedves Gazdi! Ránézésre ún. Ringworm-nak tünik, amit bőrgombák okoznak. El kellene végezni a bőrkaparék mikroszkópos és baktérium-gombatenyésztéses vizsgálatát, utána jöhet az adequat kezelés. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Ez valószínűleg macskanátha, nem fogják otthon tudni kikezelni, elvesztheti a látását és rosszabb esetben bele is halhat a cica. Vigyék állatorvoshoz, antibiotikumos kezelésre van szüksége. Macskanátháról bővebben >> Mi az a macskanátha? >>
Kedves Kata! El tud vele rohanni az állatorvoshoz... http://www.bpallatorvos.hu/ugyelet.html
A helyes diagnózis felállítása érdekében azt javaslom, hogy forduljanak mihamarabb állatorvosukhoz. Amíg nem tudnak orvoshoz menni borogassák a cica lábát langyos kamilla teával minél többször.
Kedves Gazdi, erős a gyanúm, hogy ez fogkő és/vagy szájüregi tályog, és így erősen indokolt a cica állatrovohoz vitele. Általánosságban elmondható, hogy a következő tünetek jelentkezésénél érdemes egy állatorvosi vizsgálatra elvinni a cicát: Erős, barna fogkő, különösen, ha az állat nyála is sokat folyik. A nehézkes evés, a gyulladt, piros íny komoly fogászati betegségeket jelezhetnek. Szokatlanul édes vagy gyümölcsös lehelet utalhat cukorbetegségre, különösen, ha a cica nagyon sokat iszik, és túl sűrűn vizel. Olyan szájszag, ami vizeletre emlékeztet, valamilyen vesebetegségre utalhat. Szokatlanul rossz szájszag, ami mellett megfigyelhető hányás, étvágytalanság, és sárgás elszíneződés a szaruhártyán vagy az ínyen máj problémát jelezhet. Ha a cica sokat piszkálja a száját.A kezelés függ az állatorvos által felállított diagnózistól. Ha a fogkő a bűnös, akkor a cicának egy profi tisztításra van szüksége.Ha a kiváltó ok valamilyen betegség az állat beleiben, májában, veséiben vagy tüdejében akkor mindenféleképpen beszélj az állatorvossal, hogy mi szükséges a mihamarabbi gyógyuláshoz.