1836. Fogproblémák a vadászgörényeknél
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
Mi az az allergia? Melyek a legismertebb tünetei? Hány éves korában válhat allergiássá a kutya? A legfontosabb kérdések és válaszok a kutya allergiáról!
Kutyája allergiában szenved? Marley, egy springer spániel, mindig nyalogatta és harapdálta a lábát. Gazdája, Lin, nem tudta mitévő legyen, de azt tudta, hogy 3 éves kutyája lassan az őrületbe kergeti.
Sok állattartó meglepődik, amikor tudomást szerez az állat allergiájáról. Ki gondolta volna, hogy még az állatok is lehetnek allergiásak? Az alábbi lista az állatorvosok által használt kifejezéseket tartalmazza, melyek segítenek megérteni az újonnan diagnosztizált allergiás állapotot.
Az allergiás kontakt dermatitis a környezetben lévő bizonyos molekulákra való túlérzékenységet jelenti. Az irritáns kontakt dermatitis akkor jelenik meg, mikor a bőr a környezetben lévő káros anyagoknak van kitéve. A tünetek és biológiai mechanizmusok e két betegségnél nagyon hasonlóak, így gyakran együtt tárgyalják őket.
A véleményem (ha már ezt kérdezte) a következő: A panleukopénia a macskák egyik legveszélyesebb vírusos fertőző betegsége. Nagy szerepe van abban, hogy ne legyen a világon annyi macska, amennyi lenne, ha nem lennének ilyen és ehhez hasonló betegségek. Az, hogy meggyógyult ebből a betegségből, már önmagában is nagy siker. Ha a betegség lezajlása után visszamaradt egy ilyen jelenség (tünet), akkor ezt úgy kell felfogni, hogy túlélte, bár maradt egy kis nyoma. Azt persze rettentően nehéz lenne megmondani, hogy a most tapasztalt tüneteknek valóban köze van-e a lezajlott betegséghez, de ez lehetséges, és nem zárható ki. Viszont ezt bebizonyítani elég bonyolult és költséges lenne, és gyakorlati értelme sem sok lenne. A most tapasztalt egyensúly zavar (mozgáskoordinációs zavar) egy idő után el is múlhat, de meg is maradhat, ill. a súlyossága változhat is, de ez lényegében nem befolyásolja a probléma megítélését. Figyeljék és legyenek kellő türelemmel, ill. közben tréningezzék magukat a "hiba" elfogadására, ha megmaradna. Macska panleukopenia (macska szopornyica)
Kedves Anna! Ezek un. tokos tollak. Amint leválik róluk a viaszos hártya, ugyanolyanok lesznek, mint a többi toll. A könnyebb tollváltás elő lehet segíteni vitaminkészítményekkel, ásványi anyagokkal. Állatkereskedésekben lehet kapni kifejezetten tollváltáshoz való készítményeket, magkeveréket. Állapítsuk meg a papagáj egészségét tollazatáról! Öncsonkító madarak: a tolltépés okai, kezelése és megelőzése
Ha jól gondolom, ő egy cselőpók, azok közül is inkább a pokoli cselőpók (Lycosa Vultuosa). A Farkaspókok családjába tartozó 2. legnagyobb hazai pókfaj. Az első és egyben Észak- és Közép- Európa legnagyobb testű faja a (Lycosa Singoriensis) Szongáriai Cselőpók hasonlónak mondható, de az avatottabb szemek számára éles különböztető jegyei vannak. Termetesebb alkat és termet, sötétebb színek, erősebb kontrasztok jellemzik. A két faj többnyire nem él meg egy területen belül. A Szongáriai Cselőpók inkább a Duna- Tisza köze homokos, többé- kevésbé kötött, szikes talajú területein fordul elő, míg a Pokoli Cselőpók országszerte megtalálható, s nem csak homokos területeken, hanem hegyvidéken is. Minkét faj függőleges lyukat készít a talajban, mely lakhelyéül szolgál, nem szőnek fogóhálót, zsákmányukat lerohanják. Impozáns, de ugyanakkor ijesztő látvány is lehet, hiszen termetüket tekintve nem a megszokott hazai pókokról alkotott képet tükrözik. Csípése a csáprágóinak mérete miatt fájdalmas, de nem halálos, és alapvetően nem okoz problémákat.
Kedves Gazdi! Jól bevált homeopátiás szer a GELSEMIUM D6, amit napi 3x 3 globulus mennyiségben javaslom adagolni a kutyusnak - a homeopátiás szerbeadás szabályainak megfelelően! - max. 3 héten át. Ha ezalatt az idő alatt nem javulnak a tünetek, akkor mindenképpen egyedileg szükséges megkeresni a számára a legmegfelelőbb szert erre a problémára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos (06 20 928 4425) Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv) Szakértőnk: Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos Hogyan adagoljuk a homeopátiás szereket?
Több dolog is lehet. Egyszerűbb esetben valamilyen bakteriális eredetű bőrgyulladás. Próbálja meg kezdeni pl. Neogranormon piros kenőccsel. Ha nem javul, keressen egy nagyobb állatorvosi intézményt a közelében, ahol bőrgyógyászatban jártasabb kollégát is találhat. Szóbajön a plazmasejtes pododermatitis is, de ezt kép alapján nem lehet megítélni. Nyalogatás okozta bőrgyulladás (acral lick dermatitis) Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz