1836. Fogproblémák a vadászgörényeknél
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
Mi az az allergia? Melyek a legismertebb tünetei? Hány éves korában válhat allergiássá a kutya? A legfontosabb kérdések és válaszok a kutya allergiáról!
Kutyája allergiában szenved? Marley, egy springer spániel, mindig nyalogatta és harapdálta a lábát. Gazdája, Lin, nem tudta mitévő legyen, de azt tudta, hogy 3 éves kutyája lassan az őrületbe kergeti.
Sok állattartó meglepődik, amikor tudomást szerez az állat allergiájáról. Ki gondolta volna, hogy még az állatok is lehetnek allergiásak? Az alábbi lista az állatorvosok által használt kifejezéseket tartalmazza, melyek segítenek megérteni az újonnan diagnosztizált allergiás állapotot.
Az allergiás kontakt dermatitis a környezetben lévő bizonyos molekulákra való túlérzékenységet jelenti. Az irritáns kontakt dermatitis akkor jelenik meg, mikor a bőr a környezetben lévő káros anyagoknak van kitéve. A tünetek és biológiai mechanizmusok e két betegségnél nagyon hasonlóak, így gyakran együtt tárgyalják őket.
Az ékszerteknősök természetes viselkedése hogy a hímek tavasszal/nyáron a párzási időben nagyon aktívak és ősszel a telelés közeledtével pedig ,, belassulnak,,. Ezen ,,idomítással,, nem nagyon lehet változtatni.
Sajnos részletes és alapos vizsgálatok nélkül nem igen lehet véleményezni ezt a problémát. Valószínűleg van valamilyen ok, ami miatt a hám (bőrképletek) érzékenyebbek, sérülékenyebbek a szokásosnál. Ennek még akár a veseelégtelenséggel is lehet összefüggése, de ezt csak meglelő vizsgálatok után lehet kimondani. Mindenképpen azt tanácsolom, forduljanak állatorvoshoz, mégpedig minél előbb.
Az esetleges szeparációs félelem elkerülésére a legfontosabb, hogy fokozatosan legyen a kutya szoktatva, nevelve, tanítva. Speciális tréninget csinálni, át mehetek Balatonalmádiból, ha igényli. Abban az esetben, ha valóban jelentkezik a probléma több lehetőség együttes használatával van lehetőség a kutya egyedülmaradási félelmét csökkenteni. Megoldási lehetőségek: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Az első cél az legyen, hogy mégis állatorvos elé kerüljön a cica. Ha ez nem oldható meg, a szemeit rendszeresen (naponta többször) tisztogatni kell, a váladékot kitörölni, a szem környékét megtisztogatni. Ennél többet viszont helyben nem valószínű, hogy tenni lehet.
A "franciavedlés" a fészket elhagyó fiatal madarakon jelentkezik. A fertőzésen átesett idősebb példányokon sokszor meg sem látszik a betegség nyoma. Ha mégis, akkor rendezetlen, hiányos tollazat formájában. A leírtak alapján a hullámos nem beteg, csak vedlésben van. Megkönnyíti a vedlést, ha több vitamint, ásványianyagot és fehérjét kap, mint a nyugalmi időszakban való szükséglete.