1836. Fogproblémák a vadászgörényeknél
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
Mi az az allergia? Melyek a legismertebb tünetei? Hány éves korában válhat allergiássá a kutya? A legfontosabb kérdések és válaszok a kutya allergiáról!
Kutyája allergiában szenved? Marley, egy springer spániel, mindig nyalogatta és harapdálta a lábát. Gazdája, Lin, nem tudta mitévő legyen, de azt tudta, hogy 3 éves kutyája lassan az őrületbe kergeti.
Sok állattartó meglepődik, amikor tudomást szerez az állat allergiájáról. Ki gondolta volna, hogy még az állatok is lehetnek allergiásak? Az alábbi lista az állatorvosok által használt kifejezéseket tartalmazza, melyek segítenek megérteni az újonnan diagnosztizált allergiás állapotot.
Az allergiás kontakt dermatitis a környezetben lévő bizonyos molekulákra való túlérzékenységet jelenti. Az irritáns kontakt dermatitis akkor jelenik meg, mikor a bőr a környezetben lévő káros anyagoknak van kitéve. A tünetek és biológiai mechanizmusok e két betegségnél nagyon hasonlóak, így gyakran együtt tárgyalják őket.
Kedves Ági! Sajnos a kutyus már (tünetmentesen) fertőzött lehetett, amikor hazavitték. Ahogy a levelében olvasom, valóban sok mindent megtettek érte. Azt írja, hogy egy életre elment a kedve a kutyáktól. Őszintén remélem, hogy azóta már megváltozott ez a véleménye. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi
Elképzelhető, hogy az ivarérettség váltja ki az állatból az éjszakai nyugtalanságot (életritmus változás!) Lehet, hogy valamilyen külső ingertől fölébred és "vadászni, portyázni" indul. Valamilyen módon meg kell ilyeszteni a kaparás megkezdésének pillanatában. Igen, a következetlen nevelés "bejöhetsz - nem jöhetsz be" nem érthető az állatoknak. Talán a legegyszerűbb lenne: beengedni éjszakára a hálószobába.
A kölyköket fokozatosan kell szoktatni a kinti hőmérséklethez, kint alvás még ne legyen! Ha nem szűnik a vérzés, állatorvosi vizsgálatra van szükség. Dr. Puskás Gábor
A fióka lábainak szétcsúszását okzhatta, hogy az odúban volt kevés a fészekanyag, esetleg kalciumhiányos, illetve ezzel öszefüggésben az ún. angolkór tüneteit produkálja. Meg lehet próbálni a lábak tartós egymáshoz közelítését például gumiszalag segítségével, a szülőknek lehet kalciumkiegészítést biztosítani, de ritka a tökéletes eredményhez vezető gyógykezelés.
Kedves Gazdi! Valóban lehet öregség jele a megváltozott viselkedést, de a fertőző okokat sem lehet így kizárni. Mindenképp javaslom, konzultáljon állatorvosával. Agyi keringést javító gyógyszer természetesen létezik állatoknál is, de a kezelést meg kell előznie egy alapos állatorvosi vizsgálatnak.