1836. Fogproblémák a vadászgörényeknél
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
Mi az az allergia? Melyek a legismertebb tünetei? Hány éves korában válhat allergiássá a kutya? A legfontosabb kérdések és válaszok a kutya allergiáról!
Kutyája allergiában szenved? Marley, egy springer spániel, mindig nyalogatta és harapdálta a lábát. Gazdája, Lin, nem tudta mitévő legyen, de azt tudta, hogy 3 éves kutyája lassan az őrületbe kergeti.
Sok állattartó meglepődik, amikor tudomást szerez az állat allergiájáról. Ki gondolta volna, hogy még az állatok is lehetnek allergiásak? Az alábbi lista az állatorvosok által használt kifejezéseket tartalmazza, melyek segítenek megérteni az újonnan diagnosztizált allergiás állapotot.
Az allergiás kontakt dermatitis a környezetben lévő bizonyos molekulákra való túlérzékenységet jelenti. Az irritáns kontakt dermatitis akkor jelenik meg, mikor a bőr a környezetben lévő káros anyagoknak van kitéve. A tünetek és biológiai mechanizmusok e két betegségnél nagyon hasonlóak, így gyakran együtt tárgyalják őket.
6 hónapos kora után bármikor.
Javaslom, pár napig több szálas takarmányt kapjon, ha amúgy az általános állapota, étvágya rendben van. Ha ezekkel probléma van, keressen fel egy állatorvost, hogy egy esetleges bélgyulladást, bélférgességet megfelelő terapiában részesítsék.
Szia Néha előfordul, hogy a kozmetikus a fülszőr kiszedő csipesszel belecsíp a kutyus fülébe, ami az ebnek igen csak kellemetlen. (Ez nem direkt dolog, a legóvatosabb kozmetikussal is előfordulhat.) Lehet,h a kutyusod erre emlékszik és ősztönösen a hasonló mozdulatoknál az általad leírt módon védekezik. Ez idővel el fog múlni csak nem szabad ráhagyni, gyakran érintsd meg, ha visít ne reagálj rá, nyugodtan folytasd amit addig csináltál. Ha nem visít dicsérd meg, így egy idő után nem fog az érintésre félelemmel reagálni. A másik dolog pedig az lehet ha esetleg toklász ment bele. Nekem volt olyan yorkim aki nem is mutatta jelét annak,h lenne valami a fülébe, csak egyes helyzetekben elrántotta a fejét. Azonban fülszőr szedés közben egy kicsit mélyere nyúltam és egy toklász jött ki belőle. Én ilyenkor azt szoktam mondani,h érdemes bele kukkantatni a fülébe egy állatorvossal, mert ha nem talál semmit, akkor legalább megnyugszol és akkor egyértelműen kiderül, hogy a félresiklott fülszőrszedés okozhat gondot. További szép napot! Fehér Adrienn- http://www.nicepet.hu
Sajnos a leírtak alapján szinte semmi érdemlegeset nem lehet mondani erről a problémáról, mert ebből csak az állapítható meg, hogy időszakosan (rohamszerűen) agyi (idegi) működészavar alakul ki. De ennek számtalan oka lehet, amit legelőször is tisztázni kellene ahhoz, hogy utána a további kérdésekre választ lehessen kapni. A kivizsgálás persze nem egyszerű, leginkább akkor kellene állatorvosnak látni és vizsgálnia, amikor éppen ilyet produkál. Ezt azonban nagyon nehéz kivitelezni, ha csak pár percig tart egy-egy ilyen állapot. De azért egy alapos kivizsgálás nem árt meg, hátha nyomára lehet bukkanni valaminek. Beszéljék ezt meg az állatorvosukkal!
T. Gazdi! Amennyiben a kollega javasolta, biztosan olyan fokú a gyulladás, hogy műtét nélkül nem lehet eredményesen kezelni. A szivelégtelenség elég tág fogalom. Sok olyan szívbetegség van aminek nem túl nagy az altatási kockázata, másoké akár fatális kimenetelű lehet. Nyilván a műtét előtt minden kiegészítő vizsgálatot el kell végezni, és ezek függvényében mondható ki az altatási kockázat és választható ki a legoptimálisabb protokol. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert