1841. Csalánkiütés (urticaria) és a angioödéma kutyáknál
A csalánkiütést (urticaria) és angioödémát a különféle gyógyszerekre, vegyszerekre, állateledelekre vagy napfényre való allergia váltja ki.
A csalánkiütést (urticaria) és angioödémát a különféle gyógyszerekre, vegyszerekre, állateledelekre vagy napfényre való allergia váltja ki.
Az izületek a csontokat kapcsolják össze. A váll és a csípő ízületei nagyon flexibilisek a koponya csontjait összekötő izületekkel szemben. Az izületnek három különböző típusát különböztetjük meg. Lássuk, melyek azok!
Nem könnyű jó kutyatrénert találni és az is nagyon fontos, hogy milyen kapcsolatban áll a gazdi a kutyájával. Több kritérium alapján kell kiválasztanod azt, aki a legalkalmasabb a kutyád nevelésére. Lássuk, melyek azok!
Álmodik a kutya? Akár az ember, a kutya is álmodik, de a kutya álmában aktívabb: gyakran rángatózik a bajusza, vagy épp helyben fut álmában.
A kutyák gyakran esznek füvet, amire több magyarázat is van. Lássuk, miért legelnek az ebek!
Mivel a műtét csak ma történt és a cica éppen ivarzott, természetes jelenségről van szó. A szervezetben keringő hormonok a petefészkek eltávolításával nem tűnnek el hirtelen. Kis türelemre van szükség, míg kiürülnek. Újabb ösztrogén már nem fog termelődni, és biztos lehet abban ,hogy az ivarzás tünetei meg fognak szűnni.
Kedves Gazdi! Több oka is lehet az ízületeket érintő, fiatalkori megbetegedéseknek: sérülés, születési rendellenesség, táplálási probléma. Feltétlenül keressen fel egy állatorvost, aki a megfelelő vizsgálatok után megállapítja a problémát és a gyógymódot. A fizioterápia csak a diagnózis felállítása után következhet. Üdvözlettel: Rostás Luca kutya-fizioterapeuta
A macskát valami, feltehetően valamilyen illatanyag zavarja a pléden. Szüntesse meg a plédet az etetőedények alatt.
Üdvözlöm! Állatpatikában kapható tápszer kutyák számára. Ennek a dobozán fel van tüntetve a pontos adagolás is. A kölyköket konyhai mérleggel mérve látják, hogy növekszik-e a súlyuk (ami a szopás következménye lehet). Az elején kicsit próbáljanak segíteni nekik: tegyék őket az emlőkre, picit fejjenek le pár cseppet, és utána helyezzék a nyitot szájukat a csecsbimbókra. Amennyiben nem sikerül, konzultáljanak kezelőorvosukkal is.
Honnan van oxitocinja?