1841. Csalánkiütés (urticaria) és a angioödéma kutyáknál
A csalánkiütést (urticaria) és angioödémát a különféle gyógyszerekre, vegyszerekre, állateledelekre vagy napfényre való allergia váltja ki.
A csalánkiütést (urticaria) és angioödémát a különféle gyógyszerekre, vegyszerekre, állateledelekre vagy napfényre való allergia váltja ki.
Az izületek a csontokat kapcsolják össze. A váll és a csípő ízületei nagyon flexibilisek a koponya csontjait összekötő izületekkel szemben. Az izületnek három különböző típusát különböztetjük meg. Lássuk, melyek azok!
Nem könnyű jó kutyatrénert találni és az is nagyon fontos, hogy milyen kapcsolatban áll a gazdi a kutyájával. Több kritérium alapján kell kiválasztanod azt, aki a legalkalmasabb a kutyád nevelésére. Lássuk, melyek azok!
Álmodik a kutya? Akár az ember, a kutya is álmodik, de a kutya álmában aktívabb: gyakran rángatózik a bajusza, vagy épp helyben fut álmában.
A kutyák gyakran esznek füvet, amire több magyarázat is van. Lássuk, miért legelnek az ebek!
Kedves Gazdi! Az angol bulldog fejremegése (vagy bármely más kutyafajtáé is) tipikus parciális epilepsziás roham. A honlapomon (www.kutyaepilepszia.hu) a Videók mappában feltehetően rá fog ismerni az általam epilepszia gondozásba vett és gyógykezelt Arthur nevű angol bulldog betegem rohamtünetére. Üdvözlettel: Dr Kiss Gabriella
Vasfát, mangróvét, szőlőtőkét ajánlanék, mint természetes dekorációk.
A fogváltás miatt nem jellemző a bűzös szájszag. Nézesse meg állatorvosával a cica szájüregét, nincs-e valami rendellenesség benne?
Kedves Laura! Örülök, hogy nyuszitenyésztésbe fogtok, nagyon szép munka.:) Az állatokat érdemes- sőt kötelező- myxomatózis és a vérzéses betegség ellen oltani. Ezt érdemes tavasz előtt megtenni. Ezek a betegségek halálosak és a szúnyogok terjesztik a vírust, tehát a megjelenésük előtt gondoskodni kell az oltásról. Már létezik kombinált vakcina is.:) A nyúl fülét ha szépen tisztán tartjátok nem lesz baj. A nyúl nagyon tiszta állat, mosakszik eleget, de azért hetente nézzetek bele a fülébe.:) Ha figyeltek a fülrühössége elkerülhető.:) Sok sikert...
Kedves Érdeklődő! Valószínű, hogy unalomból rágja, próbálkoztak már toalettpapír-gurigával? Nálunk is voltak ilyen problémák, de a gurigáért cserébe lemondtak a rácsról, viszont sok gurigát "elfogyaszthatnak". A karmokat nagyon nehéz vágni a pici méret miatt, meg lehet kérdezni egy állatorvost, hogy levágná-e. Mi magunk vágtuk a szükséges esetben, de elég óvatosan kell vágni, nehogy megsérüljön a karom beidegzett része. Csak abban az esetben vágtuk, ha már jelentősen visszahajolt a karom, a hosszabbat könnyebb is vágni, amíg nem volt muszáj, addig nem vágtuk. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)