1841. Csalánkiütés (urticaria) és a angioödéma kutyáknál
A csalánkiütést (urticaria) és angioödémát a különféle gyógyszerekre, vegyszerekre, állateledelekre vagy napfényre való allergia váltja ki.
A csalánkiütést (urticaria) és angioödémát a különféle gyógyszerekre, vegyszerekre, állateledelekre vagy napfényre való allergia váltja ki.
Az izületek a csontokat kapcsolják össze. A váll és a csípő ízületei nagyon flexibilisek a koponya csontjait összekötő izületekkel szemben. Az izületnek három különböző típusát különböztetjük meg. Lássuk, melyek azok!
Nem könnyű jó kutyatrénert találni és az is nagyon fontos, hogy milyen kapcsolatban áll a gazdi a kutyájával. Több kritérium alapján kell kiválasztanod azt, aki a legalkalmasabb a kutyád nevelésére. Lássuk, melyek azok!
Álmodik a kutya? Akár az ember, a kutya is álmodik, de a kutya álmában aktívabb: gyakran rángatózik a bajusza, vagy épp helyben fut álmában.
A kutyák gyakran esznek füvet, amire több magyarázat is van. Lássuk, miért legelnek az ebek!
Nem valószínű az összefüggés, úgyhogy vizsgáltassa ki kollégával. Ultrahangos vizsgálatot feltétlen javasolnék.
Lovanként változó, egyedi tulajdonságoktól függ, hogy milyen a pata növekedésének, kopásának egyensúlya hasonló körülmények között tartott és ugyanazt a takarmányt fogyasztó állatoknál. A kovács feladata, hogy ennek megfelelően egyedre szabott módon szabályozza a pataszarut. A szaru növekedését elő lehet segíteni megfelelő takarmánykiegészítőkkel, a hazai piacon legalább 30-40 ilyen van forgalomban. Alapvető hatóanyaguk a BIOTIN, sokszor a kész terméknek is ezt, vagy ehhez hasonló nevet adnak. A jobbak persze nem csak biotint, hanem más fontos, a szaru növekedését elősegítő anyagokat is tartalmaznak. Fontos tudni, hogy ezek nem azonnal, hanem sokszor csak 3-6 hónap folyamatos etetés után kezdenek el láthatóan hatni. Ezen kívül persze alapvető a kovács megfelelő munkája, és szükség esetén a patkolás, gyógypatkolás.
Az idős korban természetes, hogy változnak a kutya játszási szokásai, - a 10 éves kutya már nem játszik magában, egyedül. Igen, egyet értek Önnel: "egyedül érzi magát" a kutya és ezért produkálja a tüneteket. Bach-virágterápiával és interaktív kutyajátékkal érdemes lenne próbálkozni.
A lokális, szemcseppel való kezelés a legoptimálisabb az állat számára, azonban a kezelhetetlen állatok esetében, meglehet próbálni injekciós kezelést alkalmazni.
Kedves Péter! Kövessék a műtétet végző orvos utasításait. A seb nem fog elfertőződni, a kötés nem szükséges.