1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Kedves Andru! A nyuszik vizelete két dolog miatt lehet narancssárga. Vagy kevesebb vizet kapott, ivott és kicsit sűrűbb lett a vizelet. Ez forgácson ilyen érzetet kelt. vagy ha a tápban volt sárgarépa. Esetleg kapott a nyuszi. Ha nem szokott hozzá, vagy sokat evett ettől is lehet ilyen színű. Semmi gond nincs ezzel:) Azonban ha véres és nem narancssárga- a vért nem lehet összekeverni- akkor rögtön orvos... Remélem azóta már szépen pisil a nyuszi... Szép Estét Gabi
A leírt visszafogottság és lelassulás legvalószínűbb okának a leírtak alapján én is az álvemhességet tudnám gyanítani. (Főleg akkor, ha 2 hónapon belül volt a legutolsó tüzelése.) De emellett akár bármi más baja is lehet, de ezt így sajnos nem lehet véleényezni. Ha nem javul 1-2 nap után sem, akkor további vizsgálására lenne szükség, de az Önök helyében inkább elvinném egy olyan rendelőbe ahol alaposan ki tudják vizsgálni.
Bár a fotók minősége némi kívánnivalót hagy maga után, úgy tűnik jóindulatú (nem valódi) daganatos megbetegedésről (epulis) van szó. Érdemes mielőbb eltávolíttatni.
Kedves Bíborka, A leírt változatos a takarmányozás valóban változatos ennek ellenére nem megfelelő egy teknős számára.. kevésbé változatos ámde megfelelő takarmánnyal nem jutottak volna el erre a szintre.. Érdemes lenne felkeresni egy hüllőkkel foglalkozó állatorvost és kezelni az állatot... Üdvözlettel -Éva
Üdvözlöm, valószínűleg az esélyein nagyot dobna, ha látná egy állatorvos, diagnosztizálná és kezelni kezdené...... diagnózis nélkül nehéz kórjóslatot mondani... Üdv-Éva