1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Azt kérdezi, mire számíthat? Bármire. Meg annak az ellenkezőjére is. Szerintem a fő probléma az, hogy csak tüneti diagnózis született, nem pedig oktani. Mitől volt (van) a tüdőgyulladása? Talán ezt kellene kideríteni, hátha akkor eredményesebb lehetne a kezelése.
Kedves Gazdi! A tengerimalac elsődleges tápláléka a széna. Fogkoptató, és szükséges az emésztéséhez. A száraz faág nem jó és a száraz kenyér sem. Valószínűleg rossz szokásként vette fel. Ha rosthiány alakul ki a malacnál, egy idő után a szőrét is elkezdi rágni, illetve komoly emésztési problémái lesznek. Szőrtépést, szőrrágást látott nála? A széna adagját növelni kellene, folyamatosan legyen bent nála. Ha utána egy-két héten belül nem hagyja abba a ketrec rágását, ajonlott lenne állatorvossal megnézetni.
Kedves Gazdi! Az új helyre költözés és a gazdi elvesztése stressz a cicának, több hétbe is beletelhet, mire megszokja az új helyet a cica - ez persze az új gazdik hozzáállásától is függ (leginkább attól, hogy családtagnak szeretnék-e a cicát és így foglalkoznak vele, vagy csak van, azért hogy legyen...) Adjanak neki időt, két hét alatt fel kell, hogy oldódjon a cica az új helyen..
Kedves Érdeklődő, igen lehet, ha megfelelő helyen vannak: http://www.haziallat.hu/kisemlos/gondozas/nyultartas-a-kertben/4865/
Kedves Érdeklődő! Igen, valószínűleg gyulladás a probléma oka, ezért érdemes lehet kamillateával mosogatni a szemüket, emellett sok sárga zöldség-gyümölcsöt (pl. répát) is adhatnak, ami a magas A-vitamin tartalom miatt erősíti a szemek szövetét. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)