1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Üdvözlöm! Emberre nem vészes, de ha nem kap kezelést bele is halhat. Lehet tályog vagy daganat. Ezt én így nem fogom tudni megmondani. Mindenképp egy hörcsögökhöz értő orvoshoz kellene vele menni aki meggyógyítja vagy megműti. Horcsoginfo.hu weboldalt fent vannak a megfelelő doktorok. És bármi ilyen van, azonnal orvos. Valószínűleg szenved is szegény.
Üdvözlöm! Lehetőleg semmivel... Horcsoginfo.hu oldalon található hörcsögökhöz értő orvoshoz kellene elvinni amelyik önhöz közelebb van. Ezt otthoni kezeléssel nem fogja helyre hozni, sőt rontani fog a helyzeten. Illetve a hörcsög magányosan élő állat. Mindenképp egyedül kell tartani. A honlapon minden fontos információ fent van.
Kedves Gazdi Ivartalanítás után előfordulhat átmeneti inkontinencia, en erre gyanakszom most is. Ezt érdemes lenne inkább állatorvossal megkonzultálni.
Üdvözlöm! Első körbe egy megfelelő orvosnak kellene megmutatni Horcsoginfo.hu weboldalon megtalálja a hörcsögszakos orvosokat. Aktivitása sokmindentől változhatott. Időjárás is akár. Hetente érdemes mérni őket, mert ilyenkor látszik ha valami probléma van. Ez az első jele. Én azt mondom mindenképp lássa egy hozzáértő orvos, aki megvizsgálja
Kedves Kérdező! A problémára megfelelő gyógyszerek és gyógytápok vannak,keresse fel állatorvosát. Dr.Puskás Gábor