1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Alapos vizsgálat (laborral kiegészítve) nélkül nagyon nehéz bármit mondani a leírtak alapján. A lehetséges okok skálája elég széles. Az ásványi anyag és mikroelem hiánytól kezdve a neurológiai problémákig (az epilepsziát is beleértve), vércukor szint ingadozás és még sok minden lehet a háttérben. Ezért azt javaslom, hogy mielőbb látogassák meg a kezelő állatorvost.
A neophema fajok hajlamosak az éjszakai röpködésre, mely során könnyen meg is sérülhetnek, különösen, ha a röpdéből kerültek egy viszonylag kisebb helyre. Néhány watt fényerejű éjjeli fénnyel védhető ki a probléma. Ezek a madarak fokozottan hajlamosak a stresszre is, így lehetséges, hogy a szíve adta fel a szolgálatot. Amennyiben a madár testtömege abnormálisan csekély, mellcsontja élesen kitapintható, az tünete élősködők jelenlétének, baktérium, vagy vírusfertőzésnek is. A pontos diagnózist boncolás adhatja meg.
Kedves Timi! Remélem, hogy állatorvoshoz fordult és megoldódott a probléma. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos
A leírtak alapján az izgalmi és stressz állapot okozza a rendellenes légzési tünetet. Csak egy alapos állatorvosi vizsgálat adhat kérdésére felelősségteljes választ.
T. Gazdi! Az Ön véleményére lennék kiváncsi. Ha ez Önnel vagy hozzátartozójával esne meg mit tenne??? Telefonálna, vagy internetezne, vagy elmenne az orvoshoz?? És mit gondol, ki az aki agyvérzés esetében néhány sorral elintézi a kérdést??? Egyébként lehet uveitise, lencseluxatioja stb, stb. Nagyon sajnálom, de azt hiszem a részletes betegvizsgálatot nem lehet elkerülni, kérem menjen el állatorvosához!