1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Azonnal vigye el másik állatorvoshoz. A sötét vizelet akár babesiosisra is utalhat (kullancsok által terjesztett betegség).
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! Ne nézze tétlenül szenvedését!!!
Kedves Érdeklődő! Igen, elkaphatja a höri a betegséget, de mivel cseppfertőzéssel terjed, akár egy tüsszentés is elég lehet, hogy megkapja. Ezért ilyenkor fokozottan kell figyelni mindenre! Betegen inkább ne simogassuk a hörit! Ha már kifelé jön a betegségből akkor kezdjen újra foglalkozni vele, pár naptól 1-2 héttől még nem lesz baja a hörinek. Ha mégis megtörténne a fertőzés, 1 dl felforralt vízbe tegyen 1 teáskanál kamillát és 1 teáskanál oregánót. Ezt minden ízesítés nélkül éjszakára adja a hörcsögnek, a leszűrt trutyit is odaadhatjuk, bár ezt nem minden höri eszi meg. Nappalra vizet adjon neki, hogy ne terhelje túlzottan a veséit a tea. 12 óra alatt erejét veszti, így mindig frisset készítsen neki. Mielőbbi jobbulást! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Önökön múlik, hogy mennyire szeretnének biztosra menni. Nyilván szakmailag helyes, és nem árt, amennyiben történik egy vérvizsgálat is.
Kedves Andrea, Ezek a dolgok nem tesznek jót neki. A hüllők sokkal stresszérzékenyebbek mint egy kutya vagy macska, nem tudják értékelni a szokatlan környezett nyújtotta izgalmakat. Pozitívan legalábbis nem. Érdemes lenne őt legalább 2-3 hétig nyugalomban, megfelelő hőfokon tartani... majd eztán megkínálni... Nem látom az állatot, így nehéz megítélni milyen kondícióban lehet, de nagy valószínűséggel nem fog éhen halni, a kígyók igen jól bírják a koplalást... Üdv-ÉVa