1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Értem a megfogalmazását. Saját kutyámmal ugyan ez a "probléma". A párzás próbálgatása az ivartalanított állatokban nem az utódnemzést célozza, hanem egy dominancia viselkedés. Általában válogatás nélkül, szukákkal és kanokkal szemben is imitálja a domináns eb a párzó mozdulatokat. Azt jelenti. " Én vagyok az erősebb, én vagyok a főnök". Erről való leszoktatás nem túl sikeres. Kérje kutyatréner tanácsát.
A leírt jelenség teljesen normális a fogváltáskor, nem kell megijedni emiatt. Azt kell megfigyelni hogy a maradó fogak a tejfogak helyén nőjenek. Különösen a szemfogak hajlamosak a bentmaradó tejfog mellé rendellenesen nőni.Ilyenkor a perzisztáló fogakat ki kell húzatni és így felszabadul a hely a maradó fog részére.Ez persze nem otthoni feladat.
Fajtától függetlenül, ebben a helyzetben a 8-10 óra egyedüllét beláthatatlan problémákat okozhat. Igen fajtaspecifikusan szintén erősen problémás lehet a két állat közös élettérben tartása. NE próbálkozzanak ezzel a sok rizikót tartalmazó "állatmentő" akcióval !!! Rengeteg stresszt spórolhatnak meg Önmaguknak és az állatoknak is !
Kedves Szabina! Fogyást, étvágytalanságot sok minden okozhat. Ha a kishörcsögöt túl stresszes környezet veszi körül, akkor hasmenést, étvágytalanságot, kedvetlenséget figyelhetünk meg náluk. Tehát mindenféleképpen biztosítsuk számukra a nyugodt, és kényelmes légkört. Ha hirtelen változtatunk étrendjükön, vagy nem megfelelően tápláljuk őket, akkor könnyedén emésztőrendszeri zavaraik lehetnek. Ha fogyást, illetve bármilyen testi elváltozást tapasztalunk az állaton, felmerülhet a daganat kialakulásának a veszélye is. Ilyenkor bizonyos esetekben meg is műttethetjük az állatot, továbbá gyógyszeres kezelést is javasolhat az állatorvos.
Kedves Olvasónk, ebben a két cikkbenminden választ megtalál a kérdésére: http://www.haziallat.hu/akvarium/edesvizi-fajok/akvarium-betelepitese-noveny-edesvizi-hal/1198/ http://www.haziallat.hu/akvarium/gondozas/akvariumi-novenyek-novenyevo-halak-121/1406/