1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Ha tud még egy kis türelemmel lenni, jót tenne a kiskutyának, ha 8 hetes koráig a mamájánál és testvérei között maradhatna. Addig többszöri féreghajtáson kell átesnie, majd 7-8 hetesen először kell kapnia az első védőoltását. A tenyésztővel beszélje meg a kiskutya táplálását, kérjen az addigi ennivalójából, hogy ne történjen hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről.
A seb keletkezhetett verekedéstől, de mástól is. Azt javaslom mutassa meg egy állatorvos kollégának, látatlanban nem tudok segíteni.
Normális, valószínüleg nem fognak meghalni.
Ha valóban porckorongsérve van a bulldognak az bizonyosan nem depresszió miatt alakult ki. Én nem hiszem hogy csak a műtéti megoldás az egyedüli lehetőség. Gyógyszerekkel,esetleg akupunktúrás kezeléssel is jelentős javulás érhető el anélkül hogy a műtét kockázatát vállalni kellene. Az esélyeket a jó kondíció csak javítja.
- A kerítésen keresztüli kapcsolat az NEM igazán nevezhető kapcsolatnak. - Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. - sok tenéysztő nem megbízható- Sokkal korábban kellett volna szakemberhez fordulni! - A leírtak alapján a félelmi tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiával lehet enyhíteni a tüneteket, de ezzel nem lehet teljeskörű változást elérni: http://bolthely.hu/4tappancs/lista/47b7299ecd481_BACH-VIRAGSZER Olvass tovább! Meddig él a golden retriever? Honyan neveljük meg a golden retrievereket?