1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Kedves Kinga! A képen egy vízisikló látható Natrix natrix). Teljesen ártalmatlan, hasznos jószág! Üdv!
Kedves Kérdezõ! Harmadik szemhéj gyulladása, elõesése, szaruhártya megbetegedése és sok más betegség szòba jöhet. Feltétlenül keresse fel állatorvosát. dr.Puskás Gábor
A könyöktáji bőrkeményedés, bőr megvastagodás az esetek 90%-ában a túl kemény fekhely miatt van, érdemes ezen változtatni. Viszont ha már elég súlyos fokú az elváltozás, akkor önmagában a fekvőhely változtatása már nem biztos, hogy elég ahhoz, hogy a már kialakult állapot visszaalakuljon a normális állapotba, legfeljebb nem fog tovább rosszabbodni. A vizelet tartási zavar ügyében azt tudom csak válaszolni, hogy ennek okát további vizsgálatokkal kell keresni, mert az ilyen jellegű csöpögtetés nem normális állapot, tehát kell, hogy legyen oka. Csak legfeljebb nehéz azt kideríteni. Azt, hogy "szervi baja nincs, mert állatorvos megvizsgálta", én csak kritikával tudom elfogadni, mert ebből a mondatból nem derül ki az, hogy mivel, milyen alapossággal, milyen kiegészítő eljárásokkal, műszerekkel történt a vizsgálat, volt-e pl. teljes labor, vese- és húgyhólyag ultrahang vizsgálat, ideggyógyászati vizsgálat, stb.
Szerintem valószínűleg vakarja a füleit, fülrühességre gyanakszom a barna pöttyök miatt is. Állatorvos kell a fül alapos megvizsgálásához és speciális fülvizsgáló lámpa. Gyógykezelés előtt alapos fültisztításra is szükség lesz, ami házilag szintén nem megoldható.
Valószínűleg izületi gyulladása van, ami köldökfertőzésből is eredhet. Állatorvosi ellátást igényel mindenképp