1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
A fokozott könnyezés, csipásodás többféle ok miatt is kialakulhat. A könnycsurgók a szőrt elszínezhetik, ettől az adott helyen a szőrzet vöröses, barnás színt kaphat. Ha az állatot megmutatják a kezelő állatorvosnak, ő el tudja dönteni, hogy a jelenség hátterében fertőzés, vagy a könnycsatorna elzáródása - esetleg idegen test a kötőhártyazsákban - van. A kezelés annak megfelelően történik, hogy mi okozza az elváltozást, illetve milyen másodlagos tünetek vannak. Ha a kiscicát is megmutatják az állatorvosnak, akkor az is kiderülhet, van-e a cicának olyan betegsége (pl. kötőhártya gyulladás), ami a kutya csipásodásához vezetett.
Kedves Pilla, Sajnos bármit is tesz meg az ember, 25 liter nem alkalmas 25 centisre növő halak tartására, legyen szó akárcsak ivadék méretről is. Az úszók bevérzése a vízminőségre vezethető vissza, amely ekkora helyen, ilyen nagy és gyors emésztésű halaknál nem tartható fenn egykönnyen. Javaslom egy 120-150literes akvárium beszerzését, megfelelő szűrővel és a tünetek maguktól elmúlnak.
- Azért kezdi nyalogatni, mert mivel Ön kb. a kutyával azonos szintre leereszkedett, ezért számára ez egy megadó, alárendelt kifejezési forma, de ami egyben ellentmond annak, hogy a játékot Ön birtokolja. Tehát az ebben lévő ellentmondás: a játék "elkérés" egy hirtelen a kutyával azonos szintre süllyedő gazditól együttesen eredményezi a kutya viselkedését. - A dörgölőzés és a vizelet jelölés próbálkozás annak a jele, hogy az adott helyzetben a kutya ki akarja fejezni a birtoklási hatalmát, a dominanciáját, a magasabb rendűségét.
Kedves Mónika, Az ivarérett kandúr elkezd jelölgetni, ez független az alomtálcától. Megjelöli a felségterületét, valószínűleg anyukája ágyát is annak tekinti. Ha nem akarják tenyésztetni, csak hobbicélra tartják a cicust, akkor mielőbb ajánlott ivartalanítani. Sajnos már picit el is késtek ezzel, mert ha kialakult a jelölési szokás, az ivartalanítás után is megmaradhat egy ideig... Részletes információt az alábbi cikkekben talál: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-kandur-stop/1699/ http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/kan-kandur-ivartalanitas-100/1385/ http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/kandur-macska-ivartalanitasa-ivartalanitas-elonyei/2021/
Veszettségoltást be lehet adatni. Vélem, a sőre hullására gondolt, az ellés és szoptatáskor lehet normális is. Véleményem szerint egy héttel az ellés után még lehet kis folyás, aminek aztán meg kellene szünnie. Amennyiben kórós, vag yegyb tünet is van mellette, forduljon állatorvosához. Üdv