1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek alapján feltétlenül indokoltnak látok egy alapos, mindenre kiterjedő kivizsgálást, hogy minél hamarabb kiderülhessen, mi áll kedvence nehézlégzésének a hátterében. Ugyanis minél hamarabb fény derül a problémára, annál hamarabb lehet elkezdeni a gyógykezelését. Ha homeopátiás terápiát szeretne a kutyusnak, ahhoz fel kell, hogy keressen egy homeopata állatorvost, miután megtörtént a kivizsgálás. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A térdizület gyulladása igen fájdalmas,nyilván emiatt rosszkedvű,agresszív a cica.Bízzunk benne hogy a kapott gyógy- szerektől megszűnik a gyulladás.az ezzel járó fájdalom és ezek után a cica is jobban fogja érezni magát. A macskák rettegett FeLV-, FIV- és FIP-fertőzése
Sajnos a kérdésből nem derül ki hogy milyen vegyületből álltak a húgykövek.Minden esetre a Royal Canin,a Eukanuba a Trovet és a Specific is gyárt gyógytápokat a különböző húgykövek kialakulását megelőzendő. A változatosságot ezek váltogatásával is el lehet érni.
Kedves Gazdi! Előfordulhat, hogy álvemhes. Mihamarabb el kellene vinni állatorvoshoz kivizsgálásra, gyógyszeres kezelésre lesz szükség, hosszú távon pedig az ivartalanítás a megoldás. Cikkeink az álvemhességről: 3 mód az álvemhes kutyánk gyógyítására Félrevezető ösztönök – álvemhesség Hogyan kezelhető az álvemhes kutya?
Igen, kaphat! Sőt le is éghet! továbbá a hőguta is igen veszélyes! Lovaink számára is rejt veszélyeket a nagy meleg: hőgutát kaphatnak. Éppen ezért a nyári melegben még jobban oda kell figyelni rájuk, és jó, ha tudjuk, milyen jelei vannak a hőgutának, és hogyan segíthetünk a lovon az állatorvos megérkezéséig. Lovaknál a hőgutának számos oka lehet. A legtöbb esetben akkor alakul ki, ha az állat túl keményen, vagy hosszasan dolgozik a párás melegben. Ritkán lovagolt állatok, ha hirtelen igénybe veszik őket egy meleg napon, szintén gyakran szenvednek a hőgutától. Az idős lovak nehezebben viselik a nagy meleget, ők akár 28-30°C hőmérséklet esetén is hőgutát kaphatnak. Fontos azonban tudni, hogy akár a legedzettebb lovakkal is könnyen előfordulhat lovaglás közben, ha nagyon meleg van. A lovaival rendszeresen foglalkozó gazda számíthat arra, hogy állatai elviselik a hőség okozta terhelést bizonyos fokig. Az edzett ló izzad az igénybevételtől függően, de fél óra alatt rendbejön, ha hűvös helyen pihenhet. A túlsúlyos állatok még nehezebben viselik a kánikulát vastag zsírlerakódásuk miatt. Így még nehezebb számukra a hőtől megszabadulni. Hogyan előzhetjük meg a hőgutát? a nyár közeledtével dolgoztassuk a lovakat többször rövid ideig, hogy kifejlődjön a hőséggel szembeni ellenállóképességük, mire beköszön az igazi káikula lehetőleg kerüljük a lovaglást meleg, párás napokon a melegben dolgoztatott lovat óránként kell itatni Hőguta jelei a lovaknál túlzott horpaszmozgás, lihegés a rektális hőmérséklet hosszabb ideig meghaladja a 39°C fokot percenként 50-60 szívdobbanás, mely nem lassul az izzadás hirtelen megszűnése az ivóvíz iránti érdektelenség tompa, közömbös viselkedés botladozás Hogyan segítsünk a lovon hőguta esetén? Ha a fenti tünetek bármelyikét észleled lovadon, haladéktalanul értesítsd az állatorvost, és azonnal kezd el a ló lehűtését. Félóránként ellenőrizd a ló pulzusát, légzésszámát és testhőmérsékletét. vidd a lovat árnyékba locsold a lovat hideg vízzel, amíg hűvös nem lesz bőrének tapintása néhány percenként tegyél jeget a nagy artériákra, a hátsó lábak belső részére tegyél nedves törölközőt a ló fülei mögé kínálj folyamatosan ivóvizet a lónak az állatorvos megérkezéséig Akkor is tovább kell locsolni a lovat, ha bőre már hűs tapintású, egészen addig, amíg hőmérséklete 38,6°C fok alá csökken. Amíg az állatorvos nem vizsgálja meg a lovat, nem szabad semmilyen gyógyszert adni neki. Az állatorvos megérkezésekor mondd el a ló életfunkcióinak változásait. Azt is tudatni kell az orvossal, hogy a ló pontosan mennyi vizet ivott, és milyen jelek utalnak a hőgutára.