1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
A vadonélő papagájok táplálkozásában szerepet játszanak az állati fehérjék is, bár ezek nem annyira füstölt sonka, mint rovarok, kisebb rágcsálók képében kerülnek terítékre. Alkalmanként (pl.hetente egyszer) kaphat csipetnyi mennyiségű főtt soványhúst (pl.csirkét), de a nagyobb mennyiségű hús etetése garantáltan köszvényt fog okozni és a következő kérdése úgy fog szólni: "Miért sántít a nimfapapagájom". A fűszeres sertéshús ezenfelül még felboríthatja az ásványanyag háztartást, aminek bélgyulladás, vagy kiszáradás is lehet a következménye.
A tojók általában "simulékonyabbak", ivarérett korban kissé előredőlve "kérik" a háttájéki vakarászást, miközben nyöszörgő hangokat hallatnak. A hímek hangja dallamos, fuvolázó, egyes egyedeknél rendszeresen és kellemetlenül rikoltozó. Testtartásuk kiegyenesedettebb, "peckesebb" mint a tojóké. De, ha a nimfa már elmúlt legalább 6 hónapos, legyegyszerűbben úgy állapíthatja meg a nemét, hogy megnézi a szárny fonákoldalát és, ha minden evezőtollon talál egy vagy több citromsárga pettyet,melyek egy(több) keresztirányú vonalat alkotnak, akkor a madár tojó, ha ezek a hiányoznak, akkor hím. Az olyan "városi legendák", mint a narancssárga arcfolt színének intenzitása, nem mérvadóak ivarfelismerés szempontjából, legfeljebb csak a vadszínű, szürke madarak esetén, de ott a fehér pofarajzolat hiánya, vagy megléte, enélkül is egyértelművé teszi a nemüket.
A veseelégtelenség olyan állapot, amikor a szervezetből nem tudnak eltávozni a káros (mérgező) anyagok, és azok felhalmozódnak a szervezetben és a vérben. Ezek hatása okozza az egész tünetegyüttest, aminek fontos része az étvágytalanság (ezeknek az anyagoknak egy része azt az érzetet kelti az agyban, mintha nem is lenne éhes. Ezen az állapoton házilag sajnos nem igen lehet segíteni, azt csak a folyamatos (vagy épen állandó) infúziós kezeléssel lehet javítani. Tehát, meg kellene beszélni a kezelő orvossal, hogy hogyan tudják ezt megoldani? A diétás ennivaló ugyan jó, főleg ha hajlandó megenni a cica. De ha nem akarja, akkor az éhenhalásnál még az is jobb, ha azt eszi, amit legalább szívesen megeszik. A hosszútácú kilátások megítéléséhez viszont azt is tudni kellene, hogy milyen konkrét laborétékek jellemzik a cicájának az állapotát, mert ebből a szempontból nagyon nem mindegy, hogy 1x, 2x, 5x vagy 10x magasabbak az értékek. Erről is a kezelőorvossal kellene konzultália.
A hörcsögök várható élettartama 1,5-2 év. Ezért az Ön hörcsögének esetében idegrendszeri betegségre gyanakodnék, melynek tünete lehet a koordinációs képesség csökkenése (esetlen mozdulatok) és a remegés. A probléma kezelhető, azonban, ha ez az állatnak nem okoz nagyobb kellemetlenséget, esetleg fájdalmat, akkor nem javaslom a kezelés okozta stressznek kitenni, hiszen ő már egy idős hörcsögnek számít.
A jelenlegi helyzetben és tartási körülmények között 3 lehetősége marad a párjának a macskával: • intenzív játék • nagyon intenzív játék • nagyon sok, intenzív játék Valójában talán az lenne az igazi megoldás, ha a macska egy vidéki környezetbe kerülne, ahol szabadon kijárhatna és kiengedhetné fokozottan halmozódó energiáit.