1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Ha a hím zavarja a tojót evéskor, akkor a két tálat egymástól a lehető legtávolabb kell elhelyezni. Ha a zargatás így is fennáll, akkor külön kalitkába kell őket tenni.
Amikor otthon vannak, tiltsák meg a macskának az ágyon tartózkodást! Rajta kell kapni a tettén és azonnal büntetni, megilyeszteni (csörrenő hang, vízipisztollyal lespriccelés, stb. !!!) - Ne kezdeményezzen közeledést, azonban, ha a macska kezdeményez közeledést, akkor azt jutalmazza. - A háziállatokat természetesen befolyásolja az embertárs pszichikai- idegi állapota.
Valószínűleg rossz irányba nő a fog, azért nem kopik, hiába eszik.
Kedves Kérdező! Nyilván nem tudom megmondani Önnek, hogy mi a cica szemének a problémája, tessék megmutatni, egy kollégának.
A nimfa magkeverék szükséglete mérőkanállal adagolva kb. 3cl/nap. Ha ennél 50%-al többet eszik és sokat röpköd, az még elfogadható mennyiség, de a kalitban tartott nimfapapagájok inkább kevesebb, mint 3cl magkeveréket kapjanak. A nimfa normális testtömege 10dkg körüli. Elhízásra nehéz légzés, röpképtelenség, a mellen, hason kétoldalt kidudorodó hájasság utal.