1866. Mikor számít túlsúlyosnak a kutya?
Akkor beszélünk túlsúlyról, ha az állat testtömege jelentősen meghaladja a fajtára jellemző ideális értéket. Nézzük, melyek a hízásra hajlamos kutyafajták!
Akkor beszélünk túlsúlyról, ha az állat testtömege jelentősen meghaladja a fajtára jellemző ideális értéket. Nézzük, melyek a hízásra hajlamos kutyafajták!
Ismeritek az érzést, hogy az élet mindig felülírja a terveket? Tegnap elmondtuk, mennyire nem állunk jól anyagilag... de ma már másnak kérjük a segítséget.
Akár postagalambnak is beválna az az amerikai macska, amely hazatalált 320 kilométeres távolságból - vagy legalábbis csaknem haza.
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
Egy fővárosi ebtenyésztő, aki kutyaeledelt is forgalmazott, továbbá kutyakozmetikai szolgáltatást is nyújtott, engedélyek nélkül folytatta tevékenységét...
Kedves Gazdi! Ha a kutya rázza a fülét, esetleg ferdén tartja a fejét, akkor valószínűleg fülgyulladás lehet a háttérben. Ennek gyakori problémának egy másik jellemző tünete a belső részen kipirosodott fül, esetleg bűzös váladék. A fülgyulladásos esetek általában jól kezelhetőek, bár a a teljes gyógyulásig több hét is szükséges lehet. Idegen test is kerülhetett a hallójáratba, az is okozhat hasolnó tüneteket. Az állatorvos pontos diagnózsit tud felállítani, kitisztítja a fület és ha szükséges, gyógyszeres kezelést is előír.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek nagy valószínűséggel egy allergiás megbetegedésre utalnak, mely az utóbbi időszakban egyre súlyosbodni látszik. A Sulphur CH15 a szervezet méregtelenítésére, és bizonyos típusú bőrtünetek esetén használatos. De hogy ez a szer megfelelő-e kedvence számára, azt csak egy igen részletes vizsgálat és állapotfelmérés után tudnám eldönteni, ugyanis egy allergiás megbetegedés kezelése szelíd módszerekkel, - mint amilyen a homeopátia -, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen a kutyus. Ehhez egy személyes találkozásra is szükség van, ahol a fizikális vizsgálat mellett lényeges, hogy megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógy-táplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. A szer beadását sem javaslom étellel együtt, mivel a homeopátiás szerek adagolását teljesen el kell különíteni az étkezéstől, és jobb egy kis vízben fel is oldani a golyócskákat. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, kérem, hívjon fel időpont-egyeztetés végett: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Erre a kérdésre nem tudok válaszolni, mert nem tudom látatlanban, honnan jön a vér? A száj sérüléséből, esetleg daganatból, vagy valahonnan mélyebbrőL?
Ha valóban helytálló a megállapított diagnózis, akkor ezen a problémán elméletileg csak egy (nagy) műtét segíthet, de a műtét sikeressége nem ígérhető meg előre. Műtét nélkül nagyon "macerás" lesz a kutya egész élete, és majdnem biztos, hogy soha nem lesz a kondíciója elfogadható.