1881. Ha a kiskutya kölyök a kezedet harapdálja
Kérdés: Hogyan tudom megakadályozni, hogy a kölyökkutyám ne csípjen és harapjon? Válasz: A kölyökkutya mindent megrág és megharapdál. Hiszen az alomtestvéreivel is ily módon játszik.
Kérdés: Hogyan tudom megakadályozni, hogy a kölyökkutyám ne csípjen és harapjon? Válasz: A kölyökkutya mindent megrág és megharapdál. Hiszen az alomtestvéreivel is ily módon játszik.
A legősibb madár Archaeopteryx néven volt ismert és körülbelül 150 millió évvel ezelőtt élt. Akkora volt, mint egy holló, testét tollak borították és szárnyai voltak.
A Szétszórt Idiopatikus Miozitisz (DIM) egy viszonylag új betegség a háziasított görényeknél. Miozitisz, vagy polimiozitisz az izmok gyulladása. "Szétszórt" a testben való elterjedésre utal. "Idiopátia" azt jelehogy jelenleg nem érthető az oka.
A vadászgörények hajlamosak a veszettségre, de ez ennél a fajnál egy ritka betegség összehasonlítva a kutyákkal és különösen a macskákkal. Ennek egyrészt a veszettséggel szembeni veleszületett ellenállás az oka. A veszettség gyakorisága nagyon alacsony a szoros kapcsolatban álló vadállatoknál, mint például a menyéteknél és nyérceknél.
Tavaszodván, amikor elkezdték ringatni színpompás virágaikat a tulipánok, s fehér szirmaikkal integettek vissza a jácintok, Durci, az első születésnapját ünneplő cicalányunk is egyre kevesebbet heverészett az ágytakarón. Valami furcsa izgalom lett úrrá rajta.
Kedves Ildikó! Mielőbbi teljes körű állatorvosi kivizsgálást javaslok, amibe beleértendő a vérkép, máj stb. enzimek meghatározása is. De ezt az állatorvosa bizonyára tudni fogja. Azt, hogy ismétlődni fognak-e a rohamok, sajnos nem lehet megjósolni. Jobb, ha a roham alatt mellette maradnak, de simogatni, masszírozni a roham alatt nem kell, csak utána. Javulást! Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi
Ami nappal történik az a vizeletrendszer normális működése. Ami éjszaka történik az un. birtokba vételt kimutató, vizelettel jelölő cselekvés. Ne engedje föl néhány hétig, hónapig az ágyra ! Utána, illetve ivarérettség/ivartalanítás után ismét érdemes engedni a szabályokon és lehetőséget adni neki az ágyon alvásra - ha a gazdi is úgy akarja !
A zab az egyik legjobb táplálékforrása hullámospapagájok magkeverékében, bár általában az szokott problémaként felmerülni, hogy a madarak inkább csak a kölesféléket fogyasztják. Nem kizárt, hogy az előző tulajdonosnál zabot kapott főeleségként. Ha csökkenti a madár előtt lévő táplálék mennyiséget, akkor rákényszerül, hogy a kevésbé kedvelt magokat is megegye. Egy hullámospapagáj kb.1,5-2cl magkeveréket igényel naponta.
Kedves Kérdező! Ha szereti a cicáját, azonnal állatorvoshoz fordul! Dr.Puskás Gábor
A madár vagy kézzelnevelt, vagy kézhez szelídített. "Normális" viselkedést csak két azonos fajú, ellentétes ivarú madár közt tapasztalhatunk, ha a normális alatt azt értjük, hogy a fajnak megfelelő viselkedést produkálja.