1881. Ha a kiskutya kölyök a kezedet harapdálja
Kérdés: Hogyan tudom megakadályozni, hogy a kölyökkutyám ne csípjen és harapjon? Válasz: A kölyökkutya mindent megrág és megharapdál. Hiszen az alomtestvéreivel is ily módon játszik.
Kérdés: Hogyan tudom megakadályozni, hogy a kölyökkutyám ne csípjen és harapjon? Válasz: A kölyökkutya mindent megrág és megharapdál. Hiszen az alomtestvéreivel is ily módon játszik.
A legősibb madár Archaeopteryx néven volt ismert és körülbelül 150 millió évvel ezelőtt élt. Akkora volt, mint egy holló, testét tollak borították és szárnyai voltak.
A Szétszórt Idiopatikus Miozitisz (DIM) egy viszonylag új betegség a háziasított görényeknél. Miozitisz, vagy polimiozitisz az izmok gyulladása. "Szétszórt" a testben való elterjedésre utal. "Idiopátia" azt jelehogy jelenleg nem érthető az oka.
A vadászgörények hajlamosak a veszettségre, de ez ennél a fajnál egy ritka betegség összehasonlítva a kutyákkal és különösen a macskákkal. Ennek egyrészt a veszettséggel szembeni veleszületett ellenállás az oka. A veszettség gyakorisága nagyon alacsony a szoros kapcsolatban álló vadállatoknál, mint például a menyéteknél és nyérceknél.
Tavaszodván, amikor elkezdték ringatni színpompás virágaikat a tulipánok, s fehér szirmaikkal integettek vissza a jácintok, Durci, az első születésnapját ünneplő cicalányunk is egyre kevesebbet heverészett az ágytakarón. Valami furcsa izgalom lett úrrá rajta.
A tanítást, a szocializációt, az első pillanattól el lehet kezdeni, amint megszokja az új jövevény a helyét. A csipkedés oka több féle is lehet. Talán igyekszik a családi hierarchiában elfoglalt helyét minél magasabban biztosítani, de valószínűbb, hogy mint egy gyerek, próbálgatja tud-e fájdalmat okozni, illetve kontroll nélkül nem érzi a határokat. Muszáj rászólni, gátolni, hogy csíphessen. A szelídítéshez sok tanácsot kaphat a "haziallat.hu" és a "papagajidomitas.hu" weboldal cikkei közt, illetve utóbbi oldal szerkesztőjét, Bíró Bálintot személyesen is érdemes megkérdezni egyedi esetekben. A sándor papagáj félék meglehetősen hangosak, néhány kisebb fajok, mint a szakállas papagáj, vagy a szilvafejű papagáj marad az átlagembereknél az elviselhetőség határa alatt. A beszélő madár, illetve akivel sokat foglalkoznak, leköti, szórakoztatja magát általában kevésbé hangos, mint a hiánytünetes.
Kedves Gazdi! A kutyusnak valószínűleg ún. discospondilitise vagy szteroid responsive- myelitise van. Ez további neurológiai kivizsgálást igényel. Kérem vigye el specialistához. Üdvözlettel Szaniszló Ferenc
Megfázhatott, ha nehezen veszi a levegőt sürgősen vigye állatorvoshoz.
Ha nem vizsgáltatja meg a cicát állatorvossal, akkor soha nem fog kiderülni, hogy van-e egyáltalán sérülése, és ha igen, akkor az mennyire súlyos. Ha ezt nem teszi meg, akkor majd magától kiderül pár nap alatt, hogy hogy működik a cica, van-e valami probléma, gond, hiba vagy olyasmi, ami nem tetszik a viselkedésében.
Kedves Gazdi! Ha nem telt el több, mint néhány óra a tabletta megevésétől számítva az észlelésig, akkor a hánytatás a legcélravezetőbb, amihez mindenképpen kérjen állatorvosi segítséget. Ha már a hánytatás nem kivitelezhető, mert hosszabb idő telt el a tabletta megevésétől, akkor felboríthatja a kutyus hormonháztartását. Ugye, az sem mindegy, hogy kan vagy szuka kutyáról van-e szó, - ez a kérdéséből nem derül ki. Minden esetre van egy homeopátiás szer, melynek adagolásával jó esetben semlegesíthető a bevitt hormon hatása. Ez a BRYONIA D6, amit naponta 3x kell adni a kutyusnak egy héten át. Ha a kezeléssel kapcsolatban további kérdései lennének, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.