1881. Ha a kiskutya kölyök a kezedet harapdálja
Kérdés: Hogyan tudom megakadályozni, hogy a kölyökkutyám ne csípjen és harapjon? Válasz: A kölyökkutya mindent megrág és megharapdál. Hiszen az alomtestvéreivel is ily módon játszik.
Kérdés: Hogyan tudom megakadályozni, hogy a kölyökkutyám ne csípjen és harapjon? Válasz: A kölyökkutya mindent megrág és megharapdál. Hiszen az alomtestvéreivel is ily módon játszik.
A legősibb madár Archaeopteryx néven volt ismert és körülbelül 150 millió évvel ezelőtt élt. Akkora volt, mint egy holló, testét tollak borították és szárnyai voltak.
A Szétszórt Idiopatikus Miozitisz (DIM) egy viszonylag új betegség a háziasított görényeknél. Miozitisz, vagy polimiozitisz az izmok gyulladása. "Szétszórt" a testben való elterjedésre utal. "Idiopátia" azt jelehogy jelenleg nem érthető az oka.
A vadászgörények hajlamosak a veszettségre, de ez ennél a fajnál egy ritka betegség összehasonlítva a kutyákkal és különösen a macskákkal. Ennek egyrészt a veszettséggel szembeni veleszületett ellenállás az oka. A veszettség gyakorisága nagyon alacsony a szoros kapcsolatban álló vadállatoknál, mint például a menyéteknél és nyérceknél.
Tavaszodván, amikor elkezdték ringatni színpompás virágaikat a tulipánok, s fehér szirmaikkal integettek vissza a jácintok, Durci, az első születésnapját ünneplő cicalányunk is egyre kevesebbet heverészett az ágytakarón. Valami furcsa izgalom lett úrrá rajta.
A kérdésére választ csak állatorvosi vizsgálat után lehet adni. Vigye el állatorvoshoz!
Üdvözlöm! A békákból nagyon sok faj kapható kedvencnek, de kezdésnek a karmosbéka (Xenopus laevis) megfelelő választás! Egy 50 literes akváriumba, 2-3 egyedet tanácsos rakni, aljzatnak sóder és homok megfelelő. A víz legyen 25 C-fok körüli, kimászó nem kell, mert a vizet sosem hagyják el. Szeretnek a növények között bújkálni, ezért mindenképpen elengedhetetlen a dúsabb növény telepítés! Porlasztó nem muszáj, mivel tüdővel lélegeznek és itt említeném meg, hogy mennyire fontos, hogy ne takarjuk le teljesen az akváriumot, de a szökésre figyelni kell! A vizet rendszeresen (hetente) kell tisztítani, úgy hogy az 1/3-át le kell cserélni. Nem szeretik az erős fényt, egy gyengébb neoncsővel világítsa meg. A békák ragadozók, ezért állati eredetű táplálékot fogyasztanak: tubifex, szúnyoglárva és vizibolha. A tapasztalatom szerint csak élő eleséget fogadnak el!
A kutyusokat kutyatejpótlóval kellene táplálni, 2-3 óránként. Széklet- és vizeletürítést langyos vizes vattás simogatással kell kivéltani. A túlélési esélyek jól.
Nagyobb esélye lenne, ha keltetőgépben próbálná a tojásokat kikeltetni. Ha a galamb, nem melegíti, nem forgatja megfelelően a tojást, akkor a tojásban lévő embrió fejlődése beindul, de a hibás keltetés miatt rövidesen el is pusztul.
Lehetséges atkafertőzés, vagy kalciumhiány is a háttérben, de az is, hogy nyári vedléssel van összefüggésben. Ajánlott egy preventív élősködőmentesítés, állandó ásványianyag utánpótlás, majd, ha augusztus végén is fenn áll a probléma, akkor érdemes egy alaposabb állatorvosi vizsgálat elvégzése.