1881. Ha a kiskutya kölyök a kezedet harapdálja
Kérdés: Hogyan tudom megakadályozni, hogy a kölyökkutyám ne csípjen és harapjon? Válasz: A kölyökkutya mindent megrág és megharapdál. Hiszen az alomtestvéreivel is ily módon játszik.
Kérdés: Hogyan tudom megakadályozni, hogy a kölyökkutyám ne csípjen és harapjon? Válasz: A kölyökkutya mindent megrág és megharapdál. Hiszen az alomtestvéreivel is ily módon játszik.
A legősibb madár Archaeopteryx néven volt ismert és körülbelül 150 millió évvel ezelőtt élt. Akkora volt, mint egy holló, testét tollak borították és szárnyai voltak.
A Szétszórt Idiopatikus Miozitisz (DIM) egy viszonylag új betegség a háziasított görényeknél. Miozitisz, vagy polimiozitisz az izmok gyulladása. "Szétszórt" a testben való elterjedésre utal. "Idiopátia" azt jelehogy jelenleg nem érthető az oka.
A vadászgörények hajlamosak a veszettségre, de ez ennél a fajnál egy ritka betegség összehasonlítva a kutyákkal és különösen a macskákkal. Ennek egyrészt a veszettséggel szembeni veleszületett ellenállás az oka. A veszettség gyakorisága nagyon alacsony a szoros kapcsolatban álló vadállatoknál, mint például a menyéteknél és nyérceknél.
Tavaszodván, amikor elkezdték ringatni színpompás virágaikat a tulipánok, s fehér szirmaikkal integettek vissza a jácintok, Durci, az első születésnapját ünneplő cicalányunk is egyre kevesebbet heverészett az ágytakarón. Valami furcsa izgalom lett úrrá rajta.
Ha önmagát tépi az legvalószínűbben ásványianyag, vagy fészekanyaghiány miatt történhet. Hasonló okok miatt tépheti lakótársa is. A hiány pótolandó, szükség esetén, ha a tolltépést másik madár követi el, egymástól elkülönítendők. Amennyiben rögzül a rossz szokás, úgy sok esetben már nem is lehet leszoktatni róla a madarakat.
Kedves Cicatulajdonos! A sajátkezű varratkiszedést nem javasolom. Inkább vigyék vissza abba a rendelőbe a cicát, ahol ivartalanították. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos
A leírtak alapján legfeljebb találgatni lehetne, de annak nem sok értelme van. Meg kellene inkább vizsgáltatni, hogy el lehessen dönteni, mi ez a váladék és honnan jön ponotsan? Csak ezután lehet arról beszélni, mi legyen a kezelési mód. Szóval, nem tudok mást tanácsolni, vigyék a kutyát állatorvoshoz!
A jelenség az átlagon felüli domináns megnyilvánulás egyik formája. Nem normális. Ivartalanítassa a kutyát Vegyen vissza a kutya elkényesztetéséből. Tegyen nevelési lépéseket a dominancia ellen Egy yorki is falka állat !!!
A szorulás nagyon tág fogalom, ennek alapján semmiféle véleményt nem lehet mondani. Azt sem tudni, hogy mi idézte elő, azt sem, hogy mennyiire súlyos, és azt sem, mi volt az injekció, amit az állatorvos adott. Úgyhogy ezek alapján biztosan nem lehet megmnondnai, hogy mikor fog hatni a szer. Ezt talán attól az orvostól kellene megkérdezni, aki adta.