1881. Ha a kiskutya kölyök a kezedet harapdálja
Kérdés: Hogyan tudom megakadályozni, hogy a kölyökkutyám ne csípjen és harapjon? Válasz: A kölyökkutya mindent megrág és megharapdál. Hiszen az alomtestvéreivel is ily módon játszik.
Kérdés: Hogyan tudom megakadályozni, hogy a kölyökkutyám ne csípjen és harapjon? Válasz: A kölyökkutya mindent megrág és megharapdál. Hiszen az alomtestvéreivel is ily módon játszik.
A legősibb madár Archaeopteryx néven volt ismert és körülbelül 150 millió évvel ezelőtt élt. Akkora volt, mint egy holló, testét tollak borították és szárnyai voltak.
A Szétszórt Idiopatikus Miozitisz (DIM) egy viszonylag új betegség a háziasított görényeknél. Miozitisz, vagy polimiozitisz az izmok gyulladása. "Szétszórt" a testben való elterjedésre utal. "Idiopátia" azt jelehogy jelenleg nem érthető az oka.
A vadászgörények hajlamosak a veszettségre, de ez ennél a fajnál egy ritka betegség összehasonlítva a kutyákkal és különösen a macskákkal. Ennek egyrészt a veszettséggel szembeni veleszületett ellenállás az oka. A veszettség gyakorisága nagyon alacsony a szoros kapcsolatban álló vadállatoknál, mint például a menyéteknél és nyérceknél.
Tavaszodván, amikor elkezdték ringatni színpompás virágaikat a tulipánok, s fehér szirmaikkal integettek vissza a jácintok, Durci, az első születésnapját ünneplő cicalányunk is egyre kevesebbet heverészett az ágytakarón. Valami furcsa izgalom lett úrrá rajta.
A fehér "korpaszerű" lehet a kipattanó tolltok szaruburkának darabja, vagy hámló szarus bőrréteg, aminek legvalószínűbb oka a túl száraz(50% alatti páratartalom) levegő lehet. Első esetben természetes folyamatról lehet szó, a másodikban párásító készülék lehet a megoldás.
A képen lévő vadszínű nimfa egy tojó. Amennyiben a "mindenféle" hang alatt emberi szavakat is ért, akkor a madár igazán különleges tulajdonsággal bír, mivel általános nézet (amit eddigi tapasztalataim alapján én is vallok), hogy a tojó ivarú nimfa nem tanul meg sem dallamokat, sem emberi szavakat. A nimfák jellegzetes kiáltásait, "sikolyait" a hímek sokkal többet és sokkal hangosabban hallatják, de ez néhány tojónak is lehet (nem éppen kellemes) nem éppen jellemző tulajdonsága, illetve kifejezetten ritka az olyan tojó, amelyik a hímek dallamos, "gurgulázó", fuvolázó hangját utánozni tudná.
Tisztelt Kérdező! Lehet, hogy a hám dörzsölése miatt kopott ki, de az is lehet, hogy valamilyen fertőzés miatt keletkezett a szőrhiány, esetleg egy sérülés környékén, amit rendszeresen nyalogat. Leggyakrabban gomba áll a háttérben, ha a bőr ép, és a szőrhiányos terület nem nedvedzik. Persze még számtalan titkább oka is lehet. Ha nem gyógyul, érdemes állatorvosnak megmutatni. Tisztelettel: dr.Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
A hullámos szinte biztosan tojó, hacsak nem egészen fiatal (fél év alatti). Sajnos a kép minősége nagyon rossz. A papagájok oltása felesleges, ha nincsenek kitéve erősen fertőző környezeti hatásoknak. Ajánlott prevenciós kezelésük élősködőmentesítésből, immunrendszert erősítő vitaminos és probiotikus ivókúrákból áll.
Az óriáskígyóféléknél kicsit lassabb ez a folyamat mint a siklólnál és persze nagy mértékben függ a hőmérséklettől. Nyugodtan kínálja meg ha nem csinál rendszert a ráetetésből nem lesz gond. Ivóvízről mindig gondoskodjon, fontos a normális emésztéshez!