1896. Magyar vizsla, imádnivaló kutya
A magyar vizsla kutyafajtát nem lehet „csak” kedvelni – csak rajongani lehet érte. Hiszen a vizsla is imádattal csüng gazdáján.
A magyar vizsla kutyafajtát nem lehet „csak” kedvelni – csak rajongani lehet érte. Hiszen a vizsla is imádattal csüng gazdáján.
A hallójárat gyulladásos megbetegedései nem gyakoriak macskában. Leggyakrabban fülrühösség okozza, az is elsősorban kölyök és fiatal állatokban, bár idősebb macskákat is megfertőzhet.
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
Az ivartalanított kutyák tovább élnek, mint azok, amelyeket nem fosztanak meg ivarszerveiktől - állítják amerikai kutatók. Az élethosszkülönbség jelentős: másfél év.
A világon mintegy negyven kutyás egység rendelkezik nemzetközi bevethetőségi vizsgával, közülük három kutya a Magyar Vöröskereszt alapszervezeteként tevékenykedő Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat tagja - közölte az MTI-vel a segélyszervezet abból az alkalomból, hogy a Nemzetközi Mentőkutyás Szövetség 2008 óta minden év április 28-án ünnepli a Mentőkutyák Világnapját.
Kedves Adrienne! Az a homeopátiás szer, amit Ön keres, nem a Magnesium phosphoricum, hanem a Phosphorus. Az alábbi linken megtalálja az Aranysárkány Patika honlapján: http://www.aranysarkanypatika.hu/web-patika?page=shop.product_details&category_id=2&flypage=patika_termeklap.tpl&product_id=127 Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Kedves Gazdi! Jó a Royal Canine Hypoallergen és az Anallergenic táp. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Kedves Ágnes! A kutyusnak egy részletes kivizsgálásra lenne szüksége, ami vérvizsgálatból (belszervi funkciós vizsgálatok, mellette hormonális vizsgálatok), vizeletvizsgálatból, hasi ultrahang vizsgálatból állna. Ezekkel lehetne kideríteni a betegsége okát. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
A tüneteket többféle betegség okozhatja (bélgyulladástól babesiosison át akár daganat is), úgyhogy azt javasolnám vigye el állatorvos kollégához. Szerintem nem lesz probléma az elmaradt mikrochip és oltás, ha kedvencük meggyógyul, majd pótolják (előbbit azonnal, utóbbit ha már egészséges)...
Kedves László! A biokémiai vizsgálatok jó része elvégezhető humán laborban is (vércukor stb.), de az autoimmun betegség diagnosztikája abszolute fajspecifikus, próbálkozni sem érdemes vele. A vérkép meghatározásban szintén nagyon jelentős eltérések vannak. Összeségében nem ajánlom, mint ahogy mi sem végzünk humán vérvizsgálatokat. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc