1906. A kutyák reumás izületi gyulladása (rheumatoid arthritise; gyulladásos autoimmun betegség)
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Az udvarban egy kistestű kutya szaladgál labdát kergetve. Egyszer csak fájdalmasan csaholni kezd és kicsiket lépve, maga után húzva bal hátsó lábát. Másodpercek múlva három lábon kezd el bicegni.
A térd sok veszélynek van kitéve és ezt bármelyik labdarugó játékos is alá tudja támasztani. A kutyáknál is a leggyakoribb térdsérülés az elülső keresztszalag szakadása.
A kutatók véleménye szerint a madarak is képesek saját hibáikból tanulni, ahogyan az emberek. Sőt, alapvető létfenntartási igényeik mellett - nagy szükségük van társaságra és rendszeres játékra is. Lehet, hogy eddig - méltatlanul - félreismertük őket?
A kutyák gyakran ugranak fel a gazdájukra. A hátsó lábukra állnak és elülső lábukat az emberre teszik. Ez teljesen normális viselkedés egy fiatal kutyánál. De időben le kell szoktatni róla, hogy a későbbiekben ne okozzon kellemetlenségeket.
A véleményem (ha már ezt kérdezte) a következő: A panleukopénia a macskák egyik legveszélyesebb vírusos fertőző betegsége. Nagy szerepe van abban, hogy ne legyen a világon annyi macska, amennyi lenne, ha nem lennének ilyen és ehhez hasonló betegségek. Az, hogy meggyógyult ebből a betegségből, már önmagában is nagy siker. Ha a betegség lezajlása után visszamaradt egy ilyen jelenség (tünet), akkor ezt úgy kell felfogni, hogy túlélte, bár maradt egy kis nyoma. Azt persze rettentően nehéz lenne megmondani, hogy a most tapasztalt tüneteknek valóban köze van-e a lezajlott betegséghez, de ez lehetséges, és nem zárható ki. Viszont ezt bebizonyítani elég bonyolult és költséges lenne, és gyakorlati értelme sem sok lenne. A most tapasztalt egyensúly zavar (mozgáskoordinációs zavar) egy idő után el is múlhat, de meg is maradhat, ill. a súlyossága változhat is, de ez lényegében nem befolyásolja a probléma megítélését. Figyeljék és legyenek kellő türelemmel, ill. közben tréningezzék magukat a "hiba" elfogadására, ha megmaradna. Macska panleukopenia (macska szopornyica)
Kedves Anna! Ezek un. tokos tollak. Amint leválik róluk a viaszos hártya, ugyanolyanok lesznek, mint a többi toll. A könnyebb tollváltás elő lehet segíteni vitaminkészítményekkel, ásványi anyagokkal. Állatkereskedésekben lehet kapni kifejezetten tollváltáshoz való készítményeket, magkeveréket. Állapítsuk meg a papagáj egészségét tollazatáról! Öncsonkító madarak: a tolltépés okai, kezelése és megelőzése
Ha jól gondolom, ő egy cselőpók, azok közül is inkább a pokoli cselőpók (Lycosa Vultuosa). A Farkaspókok családjába tartozó 2. legnagyobb hazai pókfaj. Az első és egyben Észak- és Közép- Európa legnagyobb testű faja a (Lycosa Singoriensis) Szongáriai Cselőpók hasonlónak mondható, de az avatottabb szemek számára éles különböztető jegyei vannak. Termetesebb alkat és termet, sötétebb színek, erősebb kontrasztok jellemzik. A két faj többnyire nem él meg egy területen belül. A Szongáriai Cselőpók inkább a Duna- Tisza köze homokos, többé- kevésbé kötött, szikes talajú területein fordul elő, míg a Pokoli Cselőpók országszerte megtalálható, s nem csak homokos területeken, hanem hegyvidéken is. Minkét faj függőleges lyukat készít a talajban, mely lakhelyéül szolgál, nem szőnek fogóhálót, zsákmányukat lerohanják. Impozáns, de ugyanakkor ijesztő látvány is lehet, hiszen termetüket tekintve nem a megszokott hazai pókokról alkotott képet tükrözik. Csípése a csáprágóinak mérete miatt fájdalmas, de nem halálos, és alapvetően nem okoz problémákat.
Kedves Gazdi! Jól bevált homeopátiás szer a GELSEMIUM D6, amit napi 3x 3 globulus mennyiségben javaslom adagolni a kutyusnak - a homeopátiás szerbeadás szabályainak megfelelően! - max. 3 héten át. Ha ezalatt az idő alatt nem javulnak a tünetek, akkor mindenképpen egyedileg szükséges megkeresni a számára a legmegfelelőbb szert erre a problémára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos (06 20 928 4425) Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv) Szakértőnk: Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos Hogyan adagoljuk a homeopátiás szereket?
Több dolog is lehet. Egyszerűbb esetben valamilyen bakteriális eredetű bőrgyulladás. Próbálja meg kezdeni pl. Neogranormon piros kenőccsel. Ha nem javul, keressen egy nagyobb állatorvosi intézményt a közelében, ahol bőrgyógyászatban jártasabb kollégát is találhat. Szóbajön a plazmasejtes pododermatitis is, de ezt kép alapján nem lehet megítélni. Nyalogatás okozta bőrgyulladás (acral lick dermatitis) Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz