1906. A kutyák reumás izületi gyulladása (rheumatoid arthritise; gyulladásos autoimmun betegség)
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Az udvarban egy kistestű kutya szaladgál labdát kergetve. Egyszer csak fájdalmasan csaholni kezd és kicsiket lépve, maga után húzva bal hátsó lábát. Másodpercek múlva három lábon kezd el bicegni.
A térd sok veszélynek van kitéve és ezt bármelyik labdarugó játékos is alá tudja támasztani. A kutyáknál is a leggyakoribb térdsérülés az elülső keresztszalag szakadása.
A kutatók véleménye szerint a madarak is képesek saját hibáikból tanulni, ahogyan az emberek. Sőt, alapvető létfenntartási igényeik mellett - nagy szükségük van társaságra és rendszeres játékra is. Lehet, hogy eddig - méltatlanul - félreismertük őket?
A kutyák gyakran ugranak fel a gazdájukra. A hátsó lábukra állnak és elülső lábukat az emberre teszik. Ez teljesen normális viselkedés egy fiatal kutyánál. De időben le kell szoktatni róla, hogy a későbbiekben ne okozzon kellemetlenségeket.
Nem ajánlom! Dr.Puskás Gábor
Üdvözlöm! A tojásrakó teknős ezek szerint nőstény. A tojások terméketlenek, ha nem volt hímmel, ez biztos, de elképzelhető, hogy a másik hím és egy óvatlan pillanatban meg is történt a nász. A szárazföldön egyébként megtermékenyülhetnek. A tojások nem fognak kikelni ezzel e módszerrel. A tojásokat keltetőbe kell tenni, 32-34 C-ra és két hónap alatt kelnek ki kb. Ha esetleg sikerül kikeltetni, akkor ne engedje el kérem, mert ki vannak tiltva az országból, egy rendelet értelmében, mivel inváziós fajról van szó. Ez azt jelenti, hogy az őshonos mocsári teknősünket kiszorítja az élő helyekről, sok kárt okozott így is az ékszerteknős. Azt javaslom, hogy egyszerűen dobja ki a tojásokat, illetve a jövőben is ez lenne a legcélravezetőbb.
Kedves Kérdező! Külső élősködők vagy bőrbetegség àllhat a hàttérben,keressen fel egy állatorvost. Dr. Puskás Gábor
A seb tisztítását és betadinos fertőtlgyenítését a sebgyógyulásig folytatni kell.Szükség lehet antibiotikum kezelésre is, de én erre csak állatorvosi felhasználásra törzskönyvezett és speciálisan a macskák gyógykezelésére is engedélyezett készítmény használatát javaslom.
A leírtak alapján elképzelhető, hogy még mindig van a kutya fülében (hallójáratában) toklászmaradvány. Mindenképpen jó lenne újra megnézetni. És nem ártana azt is megbeszélni az orvossal, hogy nem tartaná-e jónak valami antibiotikumos fülcsepp alkalmazását.