1916. Mennyire jó a kutyák szaglása?
A kutyák szaglószerve körülbelül négyszer nagyobb, szaglásuk körülbelül 50-100 -szor erősebb, mint az emberé!
A kutyák szaglószerve körülbelül négyszer nagyobb, szaglásuk körülbelül 50-100 -szor erősebb, mint az emberé!
Ólommérgezés fordul elő, ha az ólom koncentrációja a kutya vérében eléri azt a szintet, amikor kezd tüneteket okozni.
Osteochondritis dissecans (OCD) a porc betegsége, amely a kutya különböző ízületeire van hatással. A test ízületeiben, ahol két csont összekapcsolódik és mozgást engedélyez, ott a porc egy kivételesen sima területe fedi be ezek felszíneit.
A megfelelő módszer, hogy feltegyük ezt a fajta nyakörvet, ha a kutya elé tartjuk úgy, hogy az egy vízszintes „P”-hez hasonlítson.
Az első időkben a kiskutya nehezen fogadja el a nyakörvet, és kezdetben a póráztól is idegenkedik, de biztonsága érdekében minél előbb hozzá kell szoktatunk viselésükhöz.
A kiközösítésnek, a pisire rámutatásnak és a jelölő vizelésnek nincs összefüggése. Az ivartalanítás egy nagyon jó alapot jelenthet a későbbi dominanciából eredő jelölő vizelés megszüntetésének. Vagy fordítva fogalmazva: amíg nem ivartalanítják a kutyát addig a jelölő vizelés ellen tett tréning és/vagy tartási körülmények megváltoztatása intézkedések, nem hozhatnak teljes sikert.
Kedves Dina! Mindenképpen indokolt megmutatni a cicát, mert lehet gyomorhurutja, vagy ún. reflux jelensége vagy elfekvő idegentest a gyomrában. Úgyhogy irány az állatorvos! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Ilyen "jelölés" nincs, játékra pedig nem emlékeztet. Mostanában van a rozellák tenyészidőszaka. A kép alapján, mintha a fényes felületen visszatükröződő tükörképéhez közeledne. Ha a matt felületű tárgyak esetén is így viselkedik, úgy lehet, hogy valamiért ilyenképp hűti a vérerekkel teli viaszbőr környékét, de esetleg más magyarázat is lehet a viselkedésre.
Kedves Gazdi! Az epilepszia az egy bonyolult betegség, éppen ezért elegendő információ hiányában nem lehet látatlanban nyilatkozni sem a gyógykezelésről, sem a rohamtípusról, éppen ezért azt javaslom Önnek, hogy látogasson el a www.kutyaepilepszia.hu oldalra, ahol részletes információt talál az Önnek segítséget nyújtó állatorvosok köréről.
A kutyának vagy traumatikus negatív élménye volt más kutyával vagy a fajtársakhoz való szocializációja teljesen kimaradt az életéből. Ha az első, akkor a félelem ellen kell tréningelni és terápiázni. Ha a második akkor azt kell szakszerűen pótolni.