1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
A kutya ürülékkel mindazokat a parazitás és fertőző betegségeket elkaphatja a kutyája amelyek a gazdaállatból a bélsárral ürülhetnek. Miután a parvovírus a gazdaállatban is híg véres hasmenést okoz egy kemény formált bélsártól nagyon kevés az esélye a fertőződésnek. A lappangási idő néhány nap/2-4/.A bélsárral elsősorban a bélférgek ürülnek és fertőznek.
A kutyusa beallergizált valamire. Adjon neki kálcium pezsgőtablettából 1/4-et. Ha erre nem javul, sajnos más szabadforgalmú gyógyszert nem tudok javasolni. Mindenképpen állatorvosi kezelést igényel a kutyus.
Lehet, hogy a dörzsölése miatt kopott ki, de az is előfordulhat, hogy valamilyen fertőzés okozta, vagy talán egy sérülés környékén, amit rendszeresen nyalogat. Oka sokminden lehet: allergia, hormonális eredet, parazitás megbetegedések. Leggyakrabban gomba áll a háttérben, ha a bőr ép, és a szőrhiányos terület nem nedvedzik. Ha biztosra akar menni, akkor vigye el egy állatorvoshoz, mivel ha komolyabb a probléma, akkor házilag nem kikezelhető.
Kedves Kèrdezö! Alapos állatorvosi vizsgálattal lehet csak kideríteni kis kutyájának baját. Dr.Puskás Gábor
Igen, ez egy infantilis viselkedés, de különösebben nem probléma. A gazdi a mamija :)