1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Nem.
Kedves gazdi! Nem mindegy, hogy a lábvég kifelé fordulása, a lábtőizülettől, vagy csupán az ujjvégektől fordul kifelé. Miután én sem látom így nehéz okos tanácsot adni. Valószínüleg nem nagy probléma, és akár növekedés közben korrigálódhat is. Ha nem így lenne, keresse fel állatorvosát. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Nehéz elképzelni, hogy lecsiszolták volna a fogát. Vigye el állatorvoshoz, aki talán tud jobb magyarázatot. Dr. Lévai Péter
Szia! Ha jól értem amit leírtál, akkor a nyuszinak semmi baja nincs.:) nem kell megijedni. Viszont leírom, hogy én mit értelmeztem, mert így levélben nehéz. Mit jelentett az, hogy a nyuszi nem tudott kakilni. Hány nap maradt ki? Látszott, hogy erőlködik? Vagy egyszerűen csak nem vetted észre a bogyóit, lehet kevesebbet kakilt. Ez előfordul, nem probléma. (Mi sem megyünk nap, mint nap).:) A hasmenés az érdekes, mennyire volt hasmenés? Nagyon folyós volt? Büdös esetleg? Többször jelentkezett? A nyusziknál jelezheti hasmenés betegség okát is. Azonban ha egyszer fordult elő és a nyuszi jókedvű, eszik stb. akkor ez csak egyszeri dolog volt és nem kell izgulni. A kukacokat nem értem. Az alomban előfordulhatnak néha légylárvák. Sajnos a meleg fülledt időben nem is lehet őket szinte kiküszöbölni. A kukacok légylárvák voltak? Mert akkor nem probléma, az egy tisztítással eltüntethető. Mivel írtad is hogy régen takarítottad, valószínű beköpték az almot. Ez előfordul. Ezek semmi gondot nem okoznak a nyuszinak, csak rettentő gusztustalan. A "csontik" csak a halott húst fogyasztják, ezért használják őket már az orvoslásban is(persze ott sterileket). A krémes kaki mire hasonlított? Én csak a cekotrófra tudok gondolni. Az ilyen szőlőfürt szerű széklet. Finom nyálkaburok fogja át. s igen lehet ekkora is. Ezt a nyuszi megeszi. Ez a vitamin bálsár. Ettől nem kell megijedni, mert lakásban tartott nyuszinál, mivel sok és színes táplálékot kap nem mindig fogyasztja el. Erre neki szüksége van a vitamin készlete miatt, de ha megmarad az azt jelenti, hogy most a nyuszi telítve van vitaminnal, tehát nincs rá szüksége. Tehát ha ilyet láttál akkor semmi gond. Azt hiszem az egyik itteni cikkben írtam is erről. Még az első cikkek között és ott fénykép is van a bogyó és a lágy bélsárról. Ha kérdésed van írj nyugodtan Szép Napot Gabi