1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Valószínűleg már nem élt a kiscica, mikor az anya megette, vagy legalább is beteg volt és életképtelennek tartotta,. Viselkedés zavar is lehet az eset hátterében, de az okát nehéz kdieríteni. Jobb lenne ivartalaníttatni a cicát, hogy ne szüljön többet.
Üdvözlöm! Mindenképp korrekt neurológiai vizsgálatot, és kiegészítő képalkotó vizsgálatot (MRI) javasolnék, de erről majd a neurológiai-ortopédiai vizsgálatot végző kolléga tájékoztatni fogja.
Nem betegségről, hanem viselkedési problémáról van szó. Ez azonban nem a macska szempontjából probléma, hanem a gazdának okoz bosszúságot. A macskák egyébként előszeretettel végzik a dolgukat a fürdőkádban. De némelyik a WC-kagylóra is felül ilyen célból. Talán be kéne csukni a fürdőszoba ajtaját...
Kedves Róbert! Az Arnica CH200-ból 4 golyócskát oldjon fel kb. 5ml vízben, és ezt az oldatot öntse Rini szájába. Ügyeljen arra, hogy a beadás előtt és után kb. 15-15 percig ne igyon és ne egyen Rini, ugyanis a homeopátiás szereknek a száj nyálkahártyájáról kell felszívódnia. A szer beadását hetente 1x javaslom, néhány alkalommal ismételhető. A hosszabb távú adagolását a szernek nem javaslom. Remélem, elég precíz voltam! :) Ha nincs számottevő javulás, mindenképpen érdemes egy homeopata állatorvost felkeresnie. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Interneten beszerezhető, javasoló állatorvos fog ebben segíteni Önnek.