1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Kérdező! Azonnali ultrahang vizsgálatra van szükség, keresse fel állatorvosát. Dr. Puskás Gábor
Kicsit több információra lenne szükség. Első ránézésre nagyon kicsi a medence, a víz nem állt még be, a növény sincs rendben... Szerintem indítsa teljesen újra az akváriumot(teljes kimosás, talaj a teljes felületre, Kardfű helyett pl. jávai moha) és garnélákat tartson benne. A képen lévő dániók nem hiszem, hogy megérik a holnapot.
Tisztelt Gazdi! Kérem vigye el állatorvosához a kutyát, mert vizsgálat nélkül az elváltozásokat nem lehet tisztázni. Pl. röntgen vizsgálat, laborvizsgálat stb. szükségeltetik stb. Köszönettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Minden körülményt figyelembe véve a műtét mellett döntenék. Mégpedig minél előbb. A kedvező vérvizsgálati leletek ellenére ilyen méretű daganatnál már komoly esély van az áttét képződésre. Az altatás kétségkívül jár kockázattal. De ilyenkor azt is mérlegelni kell, hogy ha nem operálják meg, akkor mi lesz? Utóbbi esetben nagyon rossz a prognózis. Ma már vannak olyan altatószerek, melyek igen biztonságosan alkalmazhatók, és a műtét után a beteget azonnal fel lehet ébreszteni. Azaz csak addig alszik, amíg feltétlenül kell A szívbetegség súlyosságának mérlegelése után esetleg szóba jöhet a felületes altatás és a helyi érzéstelenítés kombinációja is. Véleményem szerint ebben a stádiumban már sem a konzervatív (pl. szteroidos), sem a citosztatikum nem biztatnak eredménnyel. Értelemszerűen vonatkozik ez a deutérium mentes vízre is. Műtét utáni felépülés támogatására vitamin és ásványi anyag ill. nyomelem kiegészítők, roborálószerek és jó táplálás jöhet szóba. Immunerősítők is hasznosak lehetnek.
Általában egy kis darabka letörése a fogról nem jár fájdalommal vagy bármilyen egészség károsodással,csupán szépséghiba.A fájós fogú kutya éhes,el is kezd enni,majd miután ráharapott a beteg fogra a fájdalom miatt befejezi az evést.A beteg fogat is meg lehet gyógyítani,erre szakosodott rendelőkben vállalnak tömést,fogpótlást.Végső esetben a foghúzás jön szóba.