1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Gazdi! A kutyus állapotára és korára való tekintettel első lépésben mindenképpen egy alapos állatorvosi vizsgálatot javaslok (laborvizsgálat, hasi ultrahang, EKG). Ha ez megtörtént, akkor Önnek, mint az állat új gazdájának, kell eldöntenie, hogy milyen típusú kezelést szeretne: szokásos ill. alternatív gyógymódok (szelíd gyógymódok, pl. homeopátia). Ha ez utóbbit választja, akkor én magam is tudok Önnek segíteni, de ez esetben a levelében leírtakhoz képest jóval több információra lenne szükségem, ahhoz, hogy kedvence számára az egyedileg legmegfelelőbb, leghatékonyabb terápiát tudjam nyújtani. 06 (20) 928-4425 Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A Kutyával, vagy az Apjával ??? :) Mindent újra kell kezdenie az elejéről, ezzel együtt teljesen megszüntetni az Apja és a Kutya közötti kapcsolatot: - kontaktus erősítés - falkarangsor kialakítás és erősítés - közös séták, játékok - engedelmességi gyakorlatok tanítása pozitív megerősítéssel
A tüzeléstől valóban nem lesz terhes, mert ahhoz párosodni kell egy kan kutyával. Úgyhogy, ha megoldható a fiúk biztos távoltartása, akkor ezzel nem lesz gond. Az viszont azért nem egészen megnyugtató, hogy ilyen rövid idő alatt ennyiszer tüzel. Ezt azért jó lenne kivizsgáltatni, hogy mi áll ennek a hátterében. Úgyhogy, én azt ajánlom, keressenek egy jó szaporodásbiológus állatorvost, aki megfelelő vizsgálatokkal kiderítheti, hogy minden rendben van-e a petefészkeivel, nincsenek-e ciszták rajtuk, rendben van-e a hormonháztartása, stb.
Kedves Besszi! Természetesen dzsungáriai törpehörcsög is ehet tejtermékeket, érdemes heti rendszerességgel adni nekik. Ha babás a hörcsög 3 naponta is adható, azonban ilyenkor tejet nem érdemes, és nem is jó nekik adni, mert káros lehet a magzatokra nézve. Ha már nincsenek kölykök, vagy a kis hörik elérték a 2 hónapos kort, kis mennyiségben akár tejet is kaphat, ha áztat bele egy kis zabpelyhet, vagy natúr kukoricapelyhet, ilyesmit. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kivizsgálásra lenne szükség, hogy biztosan atkáról van-e szó? Nem kizárt az allergia sem. Legjobb lenne bőrgyógyászati szakrendelésre vinni őt,ha van ilyen lehetőség a lakóhelye közelében. Ha szőrtüsző atkája van, segíthet az Advocate spot on csepp. Beszerezhető az állatorvosánál,vagy állatpatikában.