1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Ildikó, Szerintem mind a két teknős nőstény, persze nehéz így képről, de ez tűnik a legvalószínűbbnek... Az első képen szereplő teknős feje azért háromszög alakú mert mind a két füle be van gyulladva, nagy valószínűséggel teli van gennyel... a kép nem éles, és nem jó szögből van lefotózva hogy 1000 %-ra mondjam de nagyon valószínű ez...így hát ezt érdemes lenne orvosolni... Üdvözlettel -Dr. Schütz Éva
Próbálkozhat fagyasztott tápokkal való etetéssel, de a probléma valószínűleg bakteriális, ami gyakoribb vízcserével, esetleg tebang levelekkel megelőzhető a későbbiekben.
Kedves kérdező! Etetés alomanyagról nem javallott, szennyezett lehet, a forgács pedig felsértheti szájüregét, emésztőrendszerét. Megfelelő etetőt érdemes beszerezni, amit nem tud szétrágni. Fogkopási rendellenességek esetén állatorvoshoz kell fordulni. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
A medence méretétől és a technikától is függ, de 2 hetente 20% vízcsere és 1-2 havonta történő részleges szűrőtakarítás általában elegendő. A guppik elhullásának az okát meg kell figyelni élőben...
Ez a dominanciának és a helytelen falkarangsornak a következménye. A kutya nem akar alárendelt pozícióba kerülni önnel és kerüli vagy nem tűri a testkontaktust. A két okot kell tudnia kezelni, megváltoztatni - és meg lesz az eredménye.