1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
1. Nem jelent betegséget, valószínűleg nagyrészt konzervet fogyaszt, ami elég nedvességet tartalmaz. Az orr szárazsága ill. nedvessége alapján nem lehet betegséget diagnosztizálni. 2. A kiskutya nagyon fiatal még, most lehetett volna legkorábban elválasztani az anyjától. idő kell, míg megszokja az új helyzetet.
Az oltást fertőző vírusos és bakteriális betegségek ellen kapta.Egy parazita elleni kezelés/féreghajtás valóban ráférne,és a véres széklet valószínűleg meg fog szűnni.
Nagyon sajnálom, de ebben az esetben tényleg nem lehet más tanácsot adni, mint azt, hogy vigyék el állatorvoshoz! E nélkül ugyanis semmit nem lehet kideríteni, és csak találgatni lehet, aminek semmi értelme nincsen.
Az idősebb hullámosok viaszbőrén előfordulhat fokozatosan jelentkező gyűrődés, rücskösödés a koruk előrehaladtával. A viaszbőr felszínének elváltozását azonban ennél sokkal több esetben okozza a szaru alatt élősködő atkák ténykedése. Kezelésre jó hatásúak a különféle a spot on rovarölő készítmények, melyek közül a legkönnyebben beszerezhető az Ivermectin spot on light. Az állatorvosok többsége is rendelkezik ilyen készítényekkel, mellyel elvégezheti a kezelést Ön helyett. "Házilagos" gyógymódnak meglehetősen eredményes hatású be a paraffin olajjal való ecsetelés, mely során az olajjal bekenjük a viaszbőrt és a lábakat(vagyis az atkák megtelepedésére alkalmas csupasz bőrfelületeket), majd a kezelést néhány naponta ismételni kell a tünetmentességig.
A hasmenés jelentkezése mindig súlyos beszámítás alá esik. A szervezet a hasmenéssel sok vizet és egyéb létfontosságú anyagokat veszít, ezért mielőbbi beavatkozás szükséges. Vigye el cicáját állatorvoshoz! Fontos tudni, hogy a macskák ún. obligát húsevő állatok. Ez azt jelenti, hogy eledelük legalább 85 %-a hús eredetű fehérje kell legyen. A főtt burgonya és a rizs ezért egy hasmenést súlyosbíthat is. Cicájának minőségi macskatápot ajánlunk (IAMS, Hill's, Royal Canin), olyat, amilehetőség szerint nem tartalmaz szóját. Ha erre nincs lehetőség, etessen csontozott főtt húst. Az idült, több napig tartó hasmenés veszélyes lehet, ezért javasoljuk, keresse fel állatorvosát! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata