1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Erre interneten át ennyiből nem lehet válaszolni. Kérdezze meg kezelőorvosát.
Kedves Nikoletta, ezek az állatok azért nem a hosszú hideg klimára vannak kitalálva. Ezt tudni kell. ebből következik, hogy de igénybe veszi a szervezetüket, igen le is gyengíti őket. A hidegtől és az adott egyed ellenálló képességétől függ mennyire... enni addig biztos nem fognak, míg sokkal melegebb nem lesz (kb 20-25 fok minimum) Üdv-Éva
A nagytestű, nagy növekedési erélyű kutyák csontfejlődési zavara rendszerint a túlzott energia ellátás miatt alakul ki bőséges takarmányozás mellett. A tapasztalatok szerint ha ilyenkor még kálcium és D-vitamin adagolás is történik, a tünetek csak súlyosabbá válnak. Ilyenkor átmenetileg alacsonyabb tápértékű tápoknak a szokottnál kisebb mennyiségű etetése javítani szokott a problémán. Természetesen hasonló tünetek angolkór (kálcium és D-vitamin hiány) esetén is előfordulnak, de a kérdésben leírtak alapján valószínűtlennek tartom, hogy erről lenne szó.
Én az ivartalanítást javaslom a nem kívánt vemhesség megelőzésére. Ha Ovaridot szeretne használni, tájékoztatást kap állatorvosától, mivel vény nélkül nem szerezhető be a készítmény.
Azért mert megszokta és Önök nem tettek eddig ellene hatékonyan semmit.