1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Sok olyan gyógyszer van, ami létezik injekciós formában is, és van belőle szájon át beadható forma is. De vannak olyanok, amelyek csak egyféle formában lézetnek. Miután az ön kutyájánál használt injekciós készítményt nevét nem írta meg, így azt ajánlom, ezt a kérdést a kezelőorvosnak tegye fel!
Kedves Krisztina! Két homeopátiás szert javaslok az Ön által leírt problémára: Mercurius solubilis CH5 és Echinacea CH5 napi 3x 2 globulus egy kis vízben feloldva és így beadva a kutyusnak egy héten át. Az említett két homeopátiás szert a legtöbb patikában be tudja szerezni. Ha nincs lényegi javulás egy hét után sem, akkor mindenképpen keressen fel egy homeopata állatorvost; - ha szeretné én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi! Érdemes lenne megpróbálnia a homeopátiás kezelést kedvence számára, ugyanis sok esetben tud még ilyen állapotban is segíteni. Persze az elérhető eredmény nagyban függ attól, hogy mennyire visszafordíthatatlanok az eddigi károsodások. Ha szeretné, szívesen segítek. 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A lábujjak közötti gennyesedést gyakran a bőrbe fúródó majd az alá jutó toklász okozza,amit el kell távolítani ahhoz hogy a gennyesedés megszűnjön.Meg kell vizsgálni hogy az ujjak között van-e lyuk.A toklász eltávolítását bízzák inkább szakemberre. A vemhesség átlagosan 9 hétig tart.Az ellés előtt általában már megindul a tejelválasztás és az ellés előtti napon a szuka hőmérséklete kb.1-1,5 C fokkal leesik a normál hőmérséklethez képest.
Kedves Kérdező! Leíràsa alapján lehet sérülés, vérellátási zavar. Mivel ez a szerv nagyon érzékeny, nem érdemes házilag kísérletezni, forduljon àllatorvosához. Dr. Puskás Gábor