1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Üdvözlöm, Ezt így utólag igen nehéz megmondani. Látni kéne a teknőst, esetleg szóba kerül a boncolás is... enélkül nehéz sajnos bármit is mondani... Üdv-Éva
Kedves Anna, az oldalunkon talál erről a témáról cikkeket, szemezgethet belőle, de kérem forrásként jelöljön meg minket. üdvözlettelCsonka Viola
Tényleg elég hosszú az út, de még fiatalok, az idősebbek bírják kevésbé.Utazáskor ajánlatos 3-4 óránként mozgatni, itatni/etetni, játszani velük és ürítésre lehetőséget adni nekik.Az esetleges utazási stressz enyhítésére is és az esetleges utazás közbeni tünetek enyhítésére is jól használható Bach-virág és/vagy homeopatikus készítmények vannak.Az új környezetbe történő beilleszkedést Bach-virágterápiával szintén jól lehet támogatni. - Esetleg ezeken a címeken érdeklődhet a légi szállítást illetően, ha nem az autó mellett dönt: www.airmaxcargo.comwww.flyvokurka.comwww.petshipping.comwww.vip.aerowww.petair.de Állatútlevélre szerintem szükség lesz és oltások igazolására is, maiket eddig már megkaphattak. Erről több infót ebben a cikkben talál: http://www.haziallat.hu/haziallat-tv/a-gazdinal/allatutlevel-pet-passport-mikrochip/2019/
A mostani meleg időben lehet egy kisebb hőguta ami tántorgást okozhat, de néha a tejjel ürülő kalcium hiánya is jelentkezhet hasonló tünetekkel. Ha a tántorgás nem szűnik akkor javaslom a szakértő vizsgálatot.
Kedves Csenge, hasonló kérdésre ment korábban válaszunk, itt találja: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutya-parzo-mozdulatokat-vegez-a-labamon/14001/