1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Igen, valóban arra utaltam, hogy lehet, nincs is daganata. Ez jelenleg egy feltételezés, amit be is kellene bizonyítani, vagy ki kellene zárni. Nagyon nem mindegy ugyanis a jövő szempontjából, hogy van, vagy nincs daganat. Ez néhány vizsgálattal kideríthető. Gyógyszereket így interneten át elvből nem nevezek meg, de higgye el, van kifejezetten a Cushing kór kezelésére való gyógyszer. Megfelelő szakember ismeri ezt, és bionyára ajánlani is fogja. De csak vizsgálatok uán és alapján.
Kedves Kérdezõ! A macskáknak nem egyszerü feladat bármilyen tablettát beadni. Féreghajtás céljára vásárolható tubusos kiszerelésû paszta,melyet nyelvére,tappancsára vagy az ételébe kenhet. Ezt javaslom csak állatgyógyszertárban beszerezni és megismételni a cicánál. Ne feledje,a macskákat negyedévente féregteleníteni kell. Dr.Puskás Gábor
Kedves Gazdi, Érdemes lenne megmutatni a kutyát állatrovosnak, lehetséges, hogy álvemhes (ha a kutya nem csak étvágytalan, de a szokásnál furábban is viselkedik: gyűjti a jáékait, követi a családtagokat stb, a tejképződés megindulásával az emlői megduzzadnak stb)
Lehet talán a bolhanyakörvtől magától,de lehet amiatt is mert a kutya a viszkető érzés miatt el kezdte vakarni a nyakát. Minden esetre a gennyes részt le kell tisztítani és betadinnal vagy egyébb módon fertőtleníteni.A gyógyulásig a bolhanyakörvet nem szabad feltenni. Olvass tovább! Így ismerd fel a bolhaallergiát a kutyádon!