1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Ha fajtatiszta kutyáról van szó, akkor kevés. Természetesen látni kellene hozzá a magasságát is.
Kiscicák mesterséges etetése >> Esetleg ivartalaníttathatnák a cicát és nem lenne több kiscica... Gyakori kérdések az ivartalanítással kapcsolatban >>
Feltétlen keressenek fel egy állatorvos kollégát. Meg kellene vizsgálni a piciket, illetve a mamát is (ultrahanggal), hogy maradt-e benne magzat vagy nem alakult-e ki valamilyen elléssel kapcsolatos szövődmény...
A kutyák szürkehályog-betegsége korai szakaszban még könnyen kezelhető. Ha valaki azt veszi észre a kutyusán, hogy a szemének egy része fehér színű lett vagy bármilyen színelváltozást észlel, azonnal keresse fel az állatorvost. Amennyiben a kezelés nem kezdődik meg időben, az maradandó károsodához vezet. Az állapottól függ, a kezelés ára és minden rendelőben más. Érdeklődjenek a választott állatorvosnál. Bővebben a témáról >>
Kedves Gazdi! A kutyus vagy rühös, vagy allergiás. El kell vinni állatorvoshoz, de gyorsan, mert szenved. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc