1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Gazdi! A cica valószínűleg vagy rühös, vagy súlyos allergiája van. Az előbbit bőrkaparék vizsgálattal, az utóbbit vérből végezhető allergia vizsgálattal lehet diagnosztizáni. Ha megvan a diagnózis, akkor jövet a kezelés. Mindkettőre jól kidolgozott protokollok vanna, Tehát érdemes egy bőrgyógyász specialistát keresni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A légcső-gégehurut egy makacs betegség. Érdemes lenne antibiotikumot váltani, és kiegészítésképpen más (akár gyógynövényes) nyálkaoldó-köptető készítményt is adni. Ha viszont nem vagy nehezen múlik, gyakran kiújul a probléma, akkor altatásban át kellene tekinteni a szájüreget, mandulákat, gégét (endoszkóppal), esetleg mintát venni bakteriológiára és egy mellkasi röntgen felvételt készíteni, a komolyabb betegségek kizárása végett...
Attól függ, hogy mennyire lépett rá, teljes testsúllyal vagy megtartotta magát, ahogy érezte, hogy ott a cicó. Én biztosan elvinném az állatorvoshoz, hogy kizárhassunk minden problémát.
Megszúrhatta a száját vagy talán lenyelhetett a tüskéjéből, ami végzetes lehet, ha a bélbe került. Minél hamarabb el kellene vini kivizsgálásra.
Nyugodtan ossza szét a cicákon, nem lesz bajuk. Csak arányos legyen, mintha kg-ra osztaná el közöttük.