1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Gazdi! A tünetek alapján jó lenne egy alapos kivizsgálás, ultrahang, röntgen, labor ami tisztázhatná, hogy ez mi. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A 4TAPPANCS KUTYAiskolákban mi ezt a BÁZIS kurzusokon tanítjuk, és úgy nevezzük, hogy TILTÁS. Valamilyen erős hang vagy érintés (víz spriccoló) ingerrel meg kell szakítani a kutya viselkedését, még mielőtt eléri a TILTOTT tárgyat. A szájból kivételt, - ösztönösen, - játékos harcnak fogja föl a kutya, - ezért céltalan, eredménytelen! A pórázra kötést, magyarázkodást nem érti és nem tudja a cselekvéssel összekötni a kutya, - ezért céltalan, eredménytelen!
A hasmenésnek sokféle oka lehet, még akár az is, hogy nem volt hozzászokva a táphoz. De lehet más is, akár a bolhairtó is, de ezt azonban így nehéz kitalálni. Mindenképpen megnyugtatóbb lenne ha megvizsgálná állatorvos.
Kedves Erzsébet! A szemölcsök kenegetésével kapcsolatos kérdésében - gondolom - TEAFA olajat akart írni. Igen, ezzel lehet ecsetelni a szemölcsöket. Elősegíti a visszahúzódásukat, leszáradásukat. A második kérdésére azt tudom válaszolni, hogy egy ilyen idős kutyánál már elég gyakori az inkontinencia a szalagok megereszkedése, meggyengülése miatt. A kezelés lehetősége nagyban függ attól, hogy mennyi ideje állnak fenn a panaszok, milyen fajtájú és testméretű a kutyus, ivartalanított-e vagy sem, ...; és még jó néhány egyedi sajátságot is figyelembe kell venni ezen tünet kezeléséhez. Ehhez már ajánlatos lenne egy szakembert személyesen felkeresni. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Minden utaztatás és átköltöztetés stressz a halaknak. Ha szakszerű a betelepítés (vízhőfok, ph. azonosság..) ez csökkenthető de egy gyengébb vagy öreg állat nem mindig viseli el ha új medencébe kerül. Nem tudom megmondani mi lehetett a gond de ha csipkelődést is látott akkor valamelyik állat biztosan nem érezte jól magát. A jobb szaküzletekben segítenek az állatok összeválogatásában.