1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Ha segíteni szeretne rajta, vállalja őt papírok nélkül is, és minél előbb nézesse meg állatorvossal. Az emlői már így maradnak, de kutyában ez nem olyan súlyos esztétikai hiba. Ivartalanítása mindenképpen javasolt. Bármilyen korban elvégezhető, de minél előbb, annál jobb.
A kullancs helyén gyakran marad kicsi kemény göb, ez nem okoz semmi problémát, nem kell piszkálni. Bajt nem okoz, csak szépséghiba. Idővel a mérete csökkenhet és akár el is tűnhet.
NEM az ivartalanítás mellékhatása, - akkor már másnap, vagy egy hét múlva, nem dorombolt volna! Az öregedő macskák valóban kevesebbet dorombolnak!
Üdvözlöm! Ilyen korban 3-4 naponta etesse. Ha elfogad növényi eredetű táplálékot akkor adjon azt is, de a hal legyen 80-90%-ban az étlapon.
Én nem vágnám le, a hímeknek ahogy nőnek egyre hosszabbak lesznek az első lábán a karmai mivel szerepe van a párzási előjátékban. Ha mindenképpen hozzá kell nyúlni és nem tűri jól akkor használjanak kesztyűt.