1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Akkor szoktuk javasolni, ha gyógykezelésre nem reagál az állt, tehát nem javulnak a tünetek. Az ilyen allergia nem csak a füleket, hanem szinte az egész testet érinteni szokta,nagyon durva bőrelváltozásokat okozva. Ettől független kérheti a vizsgálatot. Állatorvosa biztosan tudja, melyik állatorvosi laborok tudják ezt elvégeztetni( a négy nagyobb budapesti ill. Pest megyei biztosan). Az árakról is ők tudnak pontos tájékoztatást adni.
Kedves Gazdi! Igen, például máj műküdési zavarra. Mindenképpen kivizsgálásra van szükség (ultrahang, labor stb.). Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Valószínű az alommal lesz a probléma, rossz forgács van alatta, az okozhatja a tüneteket, ki kell cserléni.
A leírtak alapján egy alaposabb állatorvosi vizsgálatot javaslok. A több, egymástól független okozója is lehet a tüneteknek, nem zárható ki egy atkafertőzés sem.
Kedves Gazdi! Önmagában nem sokra. Csak a klinikai tünetekkel egybevetve értékelhető. A Ck és az LDH izom eredetű enzim, szinte a legkisebb izomsérülésnél, vagy egy nehezebb vérvételnél emelkedik az értékük. Az ALKP máj illetve epe vezető eredetű, ez esetleg epeérgyulladásra vagy elfolyási zavarra utalhat, de egy gyógyszeralkalmazás is megemelheti. Az állatorvo kolléga el tudja végezni a lelet értelmezését. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc