1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Ha egyébként minden rendben van vele,nem lehet, hogy ivarzó állat viselkedését mutatja ilyenkor? Azt javaslom, kérdezze meg a patkány tenyésztők valamelyikét. Ha ez nem szokásos jelenség náluk, akkor un. egzotikus állatokkal foglalkozó szakállatorvost keressen, aki meg tudja vizsgálni.
Kedves Gazdi! Sajnos részletes kivizsgálás nélkül nem lehet segíteni. El kell vinni állatorvoshoz. Üdvözlettel dr. Szaniszló Ferenc
Az Ön által leírtakból nem igazán derült ki számomra, hogy mi a diagnózis... Ha a röntgenvizsgálat rendben volt, akkor én inkább izom/ideg eredetű problémára (szúrás/harapás okozta phlegmone, zúzódás, húzódás) gondolnék, de ha nincs javulás, forduljanak másik állatorvoshoz...
Tisztelt Gazdi! Ez egy bőrdaganat. Azonnal vigye al állatorvoshoz a kutyát. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Tisztelt Kókai József! Alapos vizsgálat nélkül a leírtakból nem lehet megállapítani a madár problémáját, ami bármi lehet a baktérium feldúsulástól az élősködőkön, szervi elváltozáson át a tojásvisszatartásig. Javaslom állatorvos felkeresését, ami a diagnózist követően valószínűsíthető antibiotikum kezelés miatt is elkerülhetetlen. A hullámos fiatalok koráról fióka korban a tollazat, a rózsaszín láb és a rózsaszín alapszínű viaszbőr árulkodik. Az idős madarak lába szarupikkelyes, a csőr viaszbőre repedezett lehet. De például egy 2 éves és egy egészséges 10 éves madár közt nem lehet a külső alapján különbséget tenni.