1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Állatorvost kellene hívni hozzá!
Kedves Zsuzsa! Az esetek nagyrészében nem szokott megváltozni a természetük. Ritkán kevésbé aktívak lesznek, ami hízásra hajlamosíthatja őket (ilyenkor kell változtatni az életmódon és a táplálkozáson). A tanulékonyságot közvetlenül nem befolyásolja.
Többféle módszer létezik (kinek mi válik be). Van aki összeköti a két fület, van aki nem. Én nem szoktam. A ragasztószalagok közül olyat kell kiválasztani, ami nem tapad nagyon erősen a szőrére (pl. Leucopor). Pár hónapos koráig lehet állítgatni, ha addig nem áll fel, akkor valószínűleg már nem fog. Később a lógó fület lehet plasztikai műtéttel korrigálni, de én azt személy szerint nem javasolom. A kalcium adása hasznos. Fogváltásnál néha pár napig lógni szokott egyik vagy mindkét fül, ami aztán rendeződik...
Kedves Gazdi! Idegrendszeri probléma állhat a háttérben, mutassa meg állatorvosnak a kutyust!
Az a véleményem, hogy jelentkeznie kellene annál az állatorvosnál, akinél korábban voltak, és aki az injekciót adta, és vele kellene megbeszélni a kérdéseket.