1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
A patkány/egér -méreg okozta mérgezés nagyon súlyos állapotot tud előidézni, ami akár halálos is lehet. Ezt a mérgezést elméletben könnyű kezelni, a gyakorlatban azonban ez nem így van. A K vitamin, mint ellenszer, önmagában már nem hatásos akkor, amikor már alig van vér az erekben. De akkor sem lehet megígérni a gyógyulást, ha mindent megkap a beteg, amit ilyenkor adni kell. Sajnálom, hogy így alakult a történet, ahogy, de ebben a pakliban ez is benne volt.
Azt javasolom keressen egy megbízhatót, mert a tünetek alapján legalább húsz okot tudnék felsorolni... Mindenképpen kivizsgálásra lenne szükség (fizikális, vérlabor, ultrahangvizsgálat stb.).
a füstölés és érlelés nem felel meg a minimum fél órás hőkezelésnek. Nagyon helyesen teszi, ha ilyen készítményeket nem ad kutájának, macskájának. Remélhetőleg nem esik baja a kutyának, mert nem gyakori betegségről van szó, és bízzunk benne, hogy az itthon ,üzletekből vásárolt húsáruk ellenőrzött termékek.
Meztelen malacoknak melegebb hőmérsékletre van szükségük. A ketrec fölé lógatott infralámpa segíthet, de vigyázzon a megfelelő távolságra! 25-28 foknál semmiképpen ne legyn melegebb alatta, illetve a ketrec egy része ne érjen alá, hogy félre tudjanak vonulni, ha túl nagy a meleg.
Kedves Gazdi! A köhögésnek nagyon sokféle oka lehet. Lehet ez egy egyszerű meghűlés következménye, de lehet akár az ún. kennel-köhögés betegség tünete is. Megfelelő kivizsgálás nélkül csak találgatni lehet, hogy mitől köhög a kiskutya. Van mód természetes hatóanyagokkal (gyógynövények, homeopátiás szerek) való kezelésre is. Ahhoz, azonban, hogy tudjak Önnek javasolni ilyen készítményt, sajnos nagyon kevés az információ, amit leírt. Fontos lenne tudni, hogy mikor kezdődtek a tünetek, tehát mióta tart a köhögés, volt-e valami előzménye, a köhögés mellett van-e más tünet (bágyadtság, láz, étvágytalanság, hasmenés, ... stb.). Amennyiben szeretné ilyen jellegű terápiával kezeltetni kedvencét, szívesen segítek, kérem hívjon: 06 (20) 928-4425 Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos