1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Gazdi! Lehet úgynevezett hideg-agglutináció, de a fülatka sem kizárt. Minél gyorsabban lássa állatorvos. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Őszinte leszek: nekem kicsit zavaros a leírt történet. A csípő-izületi diszpláziát precízen elkészített röntgenfelvétellel lehet megállapítani. Azt, hogy vajon mi okból ultrahangozták, én nem tudom megmondani. (Ezt a kezelő orvossal kellene alaposan megbeszélni.) A helyzet az, hogy szerintem jelenleg még a megállapított diagnózisban sem lehetnek biztosak, ez mindenképpen megerősítésre szorul. A megoldás csak az lehet, ha elviszik egy másik rendelőbe is, és ott is megnézetik. (Ez persze további költségekbe fog kerülni.) Javasolnám, hogy ortopéd specialistát keressenek meg. (A www.kisallatortopedia.hu oldalon találnak ilyen állatorvosokat ill. rendelőket.)
Kedves Gazdi! A szőrhullásnak valószínűleg nem hiánybetegség az oka. Meg kellene nézetni az állatorovsával. A harapósságot pedig enyhe fegyelmezéssel kell megtorolni (pl. újsággal meglegyinteni, vagy megsértődni és nem szólni hozz stb.). Üdvözlettel dr. Szaniszló Ferenc
Sajnos ebben nem tudok segíteni. Állatorvosnak kellene látnia.
Kedves Gazdi! A laboreredmények elég jók. Valószínűleg tényleg agyi tünetei vannak. El kellene vinni egy epilepszia specialistához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc